Дивовижний порятунок: лижника знайшли у засніжених Карпатах через 5 днів!
Найрезонансніші події в країні та світі очима наших журналістів
Так, як Ігор Грищенко, виживали хіба в кіно
Рятувальники кажуть, що подібних випадків в українських горах ще не було
34-річний киянин Ігор Грищенко вижив без їжі і спорядження при нічних температурах до –20 та постійних снігопадах. Справжнє диво!
Ігор із другом загубились через погану видимість, коли катались на лижах. Товариша знайшли через день, а на слід Ігоря натрапити не вдалось. У ці січневі дні в Карпатах пропало загалом 6 людей. Один із туристів замерз на смерть першої ж ночі. Тому рятувальники та родичі дуже зраділи, коли Ігор раптом зателефонував до них аж через три дaні після зникнення! Встиг сказати лиш, що він біля якогось потічка — і зв’язок обірвався. Місце, звідки дзвонив, вирахували і прочесали навколо 5 кілометрів, та безрезультатно. До пошуків було залучено не тільки рятувальників, а й лісників, використовували навіть вертоліт. Але надія згасала. І ось на п’ятий день — знову дзвінок від Ігоря! Знесиленим голосом він сказав, що натрапив на хатинку лісника і зараз перебуває в ній. Через кілька годин його знайшли.
Як чоловікові вдалося вижити? «Коли я ночував у лісі, викопав у снігу лунку, поклав лижі і спав на них. Кожні 15 хвилин зігрівався: стрибав, танцював. Потім почав спускатися до річки. Настала друга холодна ніч. На щастя, мені товариш подарував термос, я набирав у нього воду. Багато пив, бо їжі не було», — розповів він. Ще одну ніч чоловік провів у стіжку сіна. Сказав, що якби не натрапив на хатинку, де знайшов какао та варення, то сил на наступну ніч у снігу в нього б не вистачило.
Ігоря Грищенка госпіталізували у районну лікарню із переохолодженням та з обмороженням пальців. Рятувальники та досвідчені лижники досі не можуть повірити, що він зумів вижити в таких умовах. Кажуть, чоловікові допомогла неймовірна сила волі і хороша фізична підготовка. «На моїй пам’яті, щоб людина настільки довго боролася, такого ще не було. Траплялися випадки, коли лижники губилися, і ми майже добу їх шукали. Люди були знесилені і просто лягали в лісі та вже ні на що не сподівалися», — зауважив заступник начальника Славської пошуково-рятувальної групи Микола Хрипта.
Залишається лише сказати, що Ігор Грищенко — досвідчений лижник та сноубордист, багато років займається фрірайдом — катанням поза лижними трасами. Він викладає у школі для лижників, де також навчає їх виживанню в суворих умовах. І ось свої знання йому довелось перевірити на практиці. Тепер від охочих повчитись у школі Ігоря Грищенка точно не буде відбою.
Не коньяк, а бурштиняк!
Наші співвітчизники в інтернеті обрали нову назву для цього алкогольного напою
Згідно з результатами, чверть опитаних (25,6%) хочуть, щоб коньяк в нашій країні іменувався як Український бренді або Бренді України. На другому місці — назва Бурштин/Бурштинок/Бурштиняк (9,4%). На третьому — Гайстер (8,5%).
Далі список такий: К’янок (7,9%), Дубовик/Дубняр (7,2%), Брунат (5,3%), Каннук (4,5%), Укрньяк/Украньяк (4,3%), Сонцедар/Сандар/Виндар (3,3%), Бревіс (3%). Усі інші варіанти набрали менше трьох відсотків голосів.
Нагадаємо, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна зобов’язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення «коньяк» для напою вітчизняного виробництва. Замість терміну «коньяк України» має вживатися або «бренді», або нова назва, котра буде поширюватися лише на українську продукцію. А ви за яку назву проголосували б?
У Львові чоловік хотів повіситись на світлофорі
У місті Лева самогубець обрав дивний спосіб звести рахунки із життям
Він вирішив вкоротити собі віку на очах у людей. Незнайомця ледь врятували. Патрульні поліцейські, проїжджаючи вулицею Городоцькою, побачили натовп і зупинилися. Виявилося, що перехожі намагалися витягнути з петлі чоловіка, який хотів повіситися, прикріпивши зашморг до світлофора. Поліцейські перерізали мотузку і звільнили громадянина з петлі.
Стан самогубця був важкий, він задихався і кілька разів непритомнів. Правоохоронці викликали «швидку» і до її приїзду підтримували потерпілого в свідомості. Чоловіка вдалося врятувати, він госпіталізований.
В українській армії — німець та американець
У 503-му окремому батальйоні морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ за контрактом служать двоє іноземних громадян
Німець Зігфрід захищає Україну у мінометній батареї. Він із сім’ї емігрантів із СРСР, тому вільно володіє російською. «Характер нордичний, і дійсно Зігфрід мотивований так, що відразу згадуєш німецьку міфологію. Чоловік покинув хорошу роботу в ЄС і Канаді, він має досвід військової служби, і його ставлення до служби абсолютно професійне. І розуміння мінометної справи в нього глибоке, знання і практика фундаментальні, є чому повчитися. Дуже мотивований боєць і цікава людина», — так про цього воїна написав військовий журналіст Юрій Бутусов.
Ще один контрактник 503-го батальйону — громадянин США Шон Фуллер. «Шон говорить поки що тільки англійською, вчить українську. Він із родини священиків, і схоже, що для нього служба в Україні — щось подібне до місіонерства. Служив у США в береговій охороні. Дуже врівноважена людина, яка прагне чітко виконувати всі команди», — характеризує американця Бутусов.
До речі, батальйоном командує Вадим Сухаревський, відомий тим, що став першим офіцером Збройних сил України, який віддав наказ стріляти у російських найманців. Це сталося 13 квітня 2014 року біля Слов’янська.
Пряма мова
ДАНИЇЛ, архієпископ Памфілійський, який був екзархом Вселенського патріархату і брав участь у процесі надання ПЦУ автокефалії, про те, якою має бути нова українська церква:
…Я їду в Кіровоградську область в інтернат вітати дітей. Три церкви міста Знам’янка могли б об’єднати зусилля і відновити цей інтернат. Але вони нічого не роблять, хоча саме це є сферою, де Церква повинна була б себе проявляти! Це те, до чого я закликаю владику Епіфанія, – вклинитися у життя суспільства. Церква повинна увійти в ці проблеми, а не бути банківською установою і золотити храми й лаври. Не їздити на мерседесах, а бути серед народу і працювати з людьми.