«Коли ти востаннє танцювала без одягу?»
Поки розчиняється цукор у моїй каві, я прислухаюся до дивної мелодії, яка звучить у кухні, наповнюючи її якимись неймовірно солодкими і проникливими ритмами…
— Ти перебирав свої платівки? — запитую у демона. Він відволікається від програвача і дивиться на мене трішки поблажливо з висот свого всезнання. У густій темряві його очей — озеро ностальгії.
— Тобі подобається? Дуже популярна була пісня в одному з моїх улюблених борделів у невеличкому містечку на березі теплого моря. Забув його назву, сім життів уже минуло… — зітхає демон. — Під неї танцювали, цілувалися, пили вино і ром та навіть убивали з ревнощів. Гарні були часи.
— Вбивали з ревнощів. Звучить романтично. Хоч виглядало, мабуть, не дуже?
— Вбивали з ревнощів. Звучить романтично. Хоч виглядало, мабуть, не дуже?
— Ну, в насильницькому завершенні життя взагалі мало естетики, — зауважує демон. — Хоча меч у грудях супротивника для мене виглядає романтичніше за кухонний ніж. А тому, кому встромили в серце те чи те, — загалом однаково. Потанцюємо?
— Нічого, що я в піжамі? — сміюся.
— Автор музики, може, й образився б. Я не ображуся. А хочеш — можеш скинути. Коли ти востаннє танцювала без одягу?
— Ти добре знаєш.
— Я пам’ятаю його, так, — він простягає мені руку. — І ти відтоді теж знаєш, що той, з ким із насолодою танцюєш голою, зазвичай стає відповіддю на багато твоїх запитань…
Ми танцюємо, і я чомусь думаю, що творець цієї музики був закоханий. І жив там, де сонце і море. Його кохана носила квіти в кучерявому волоссі, ходила босою, дзвінко сміялася. Але кохала іншого. І лиш на схилі життя, випивши свої сім чаш горя, приносила іноді іриси на могилу цього дивака, який колись присвячував їй пісні. Дивно, чому я думаю про таке. Я ж не люблю мелодрам…
— Як він помер? Той, хто написав цю музику? — питаю в демона.
— Нічого особливого. Втопився у морі. І якщо ти хочеш почути, що він кинувся в море зі скелі через нещасливе кохання — то ні. Просто одного вечора випив забагато вина.
— Якось прозаїчно.
— Якщо це втішить твою вразливу душу, я можу пафосно зауважити, що ким би він не був чи як би не помер — його пісня залишилася жити. Хоч і як народна.
— І під неї досі танцюють, цілуються, п’ють вино і ром, і, може, навіть убивають із ревнощів, — сміючись, я відпускаю руку демона і йду допивати каву.
За вікном зима. Падає сніг — легкий і білий, як пір’їнки із крил ангелів. Крізь віконне скло світ нагадує велику снігову кулю, яку щойно струсила рука Бога.
Наступного разу хочу танцювати без одягу…
Ші МУР, оповідання із серії #покирозчиняєтьсяцукор .