Хлопець, якого паралізувало на батуті, малює картини, тримаючи пензлик у зубах
Минуло 4 роки, як кардинально змінилося життя юнака із Житомира Максима Калинчука
18-літній Максим працював інструктором у спортивному комплексі центру «Острів розваг» у Житомирі. У той трагічний день міцний і тренований юнак показував дітям, як правильно стрибати на батутах. Тоді він і подумати не міг, що так усе обернеться. Після невдалого падіння він зламав четвертий шийний хребець.
— Коли розплющив очі, то не відчував болю і дякував Богові за те, що залишився живий, — пригадує свій найстрашніший день у житті Максим Калинчук. — Я спробував поворухнутися, але зрозумів, що повністю паралізований. Спочатку мені здавалося, ніби це тимчасове явище й воно швидко минеться. Тоді ще не усвідомлював усіх масштабів та наслідків цієї страшної травми. В той момент біля мене був найкращий друг, завдяки якому я залишився при свідомості.
Максим довго лікувався: спершу у лікарні 5 місяців, потім два у центрі реабілітації «Модричі» та у Vital-центрі в Чернігові. Зараз його права рука функціонує на 20 відсотків, а ліва — лише на 5. Він може відчувати дотик, та рухливість мінімальна. Але юнак не втрачає надії повернутися до нормального життя, хоч і прикутий до інвалідного візка.
Попереду мене чекають нові перемоги і випробування, з якими обов’язково впораюся.
Нещодавно минуло 4 роки, як Максим отримав травму, — 1461 день наполегливої фізичної роботи та виснажливої боротьби за те, щоб знову ходити.
— Не скажу, що це легко, але здаватися я не збираюся, занадто багато пройдено, — продовжує хлопець. — Кілька разів лікарі повертали мене до життя, і це у них вийшло, за що їм дуже вдячний. Це зараз можу згадувати все з усмішкою і розповідати, ніби то був сон. Попереду мене чекають нові перемоги і випробування, з якими обов’язково впораюся, — оптимістично стверджує Максим Калинчук.
Він сердечно дякує батькам, братові Вадиму і сестрі Олені, друзям та родині, які зробили все можливе і неможливе, підтримали та допомогли вистояти і не зламатися.
А нещодавно Максим відкрив у собі талант малювати картини, тримаючи пензлик у зубах. Це заняття приносить йому задоволення і невеликий заробіток для подальшої реабілітації.
— На картину розміром 30х30 мені потрібно трохи більше як два тижні, — пояснює юнак. — Я виконую малюнки на замовлення — телефонуйте +380636336995 або пишіть в direct сторінки в Instagram: https://www.instagram.com/makslinch.
Костянтин МОРОЗ
Джерело: Журнал Житомира.
http://zhzh.com.ua