Нас змінила та зима, але не всіх…
П’ять років минуло, відколи на Майдан Незалежності вийшли ті, хто хотів пробудити нашу приспану свідомість. А інші намагалися змінити чи зламати їх, та не зуміли. І попливла кача по Тисині… І полетіла в небо сотня ангелів, яку ми 5 літ так і називаємо — Небесною сотнею
Лариса ЗАНЮК
Вони пішли, а ми народилися заново, і нашій оновленій свідомості сьогодні виповнилося п’ять років. Нас змінила та зима, але не всіх. Досі не покарані ті, хто наказував стріляти, хто цілився у правдиві очі тих, хто хотів жити в чесній країні.
Художниця Іванна Дацюк передала на полотні (на фото) це жахливе протистояння озброєних одним патріотизмом людей проти підступних снайперських куль. На її картині — хлопчина-герой під прицілом.
«Це погляд юнаків, студентів, патріотів, які віддали своє життя за майбутнє України. Сотня хрестів — люди, що стали на захист гідності своєї держави», — пояснює задум мисткиня.
Не збагну: безжальний снайпере, як ти дивився в ці очі, у них — життя, а ти зробив їх мішенню? І вона стала для них німбом.
20 лютого
Сонце (схід — 7.24, захід — 17.41, тривалість дня — 10.17).
Місяць у Діві. 16–17 дні Місяця.
Іменинники: Лука, Петро, Георгій.
21 лютого
Сонце (схід — 7.22, захід — 17.43, тривалість дня — 10.21).
Місяць у Скорпіоні. 17–18 дні Місяця.
Іменинники: Захар, Федір, Макар.
«Голько, за кого голосуватимеш?» – «Четвертий зверху!»
Що менше днів залишається до президентських виборів, тим активніше люди обговорюють між собою нинішні перегони. Особливо часто такі діалоги доводиться чути на ринку. Головне питання – проблема вибору з понад чотирьох десятків претендентів
Кость ГАРБАРЧУК
– Здуріти можна, скільки їх туди преться! – обурюється жвава жіночка, котра продає гарно збережені зелені яблука сорту Ранет Симиренка.
– То спеціально нам так голову задурюють, – приєднується до розмови продавчиня «чайно-кавової» розкладки. – Поки дочитаєш той бюлетень із кандидатами, то й забудеш, чого прийшла.
– Колись мені довелося бути спостерігачем на виборах. Ми їздили у поліські райони, – долучився до розмови сивий чоловік у військовому бушлаті (продавець мандаринів, до ящика з якими прикріплена картонка із написом «солодкі»). – Прийшла старенька жіночка на дільницю в маленькому селі. А її й запитує така ж за віком, а може й старша: «Голько, за кого будеш голосувати?», а та: «Мені сказали, що в тому списку – четвертий зверху!»
Прогноз погоди
«Дивувалась зима, чом це тануть сніги?»
20 лютого вшановується пам’ять преподобного Луки Елладського. У давнину була смачна традиція пекти пиріжки з цибулею. А погоду нашим пращурам передвіщало сонце і хмари: захід червоний — буде холодне літо; хмари високо — на сприятливу погоду
Дивуємося разом з Іваном Франком, бо за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Валентини Набоки, 20 лютого — хмарно, з проясненням, вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ. Вітер західний, 7–12, місцями пориви – 15–20 метрів за секунду. Температура повітря вночі від мінус 1 до 4 градусів тепла, вдень – від 1 до 6 вище нуля. 21-го — хмарно з проясненням, невеликий дощ, ввечері з мокрим снігом. Вітер північно-західний, 7–12, місцями пориви – 15–20 метрів за секунду. Температура повітря протягом доби від 1 до 6 градусів із позначкою «плюс». За багаторічними спостереженнями, найтепліше 20 лютого було 2015 року – плюс 9, найхолодніше – 1954-го – мінус 27 градусів.
20 лютого в Рівному хмарно, без опадів. Температура повітря – 0–6 градусів тепла. 21-го – хмарно, вранці – дрібний дощ. Температура повітря – від мінус 1 до плюс 6 градусів.
Скоро весна красна
«Купіть букетик, — простягає жінка пучок розквітлого верболозу, перев’язаного стрічкою. — Прошу недорого. Всього 10 гривень»
Євгенія СОМОВА
Привозить його, розповідала, з ківерцівських лісів. То її додаток до пенсії. Дивлюся на котики в руках бабусі — усміхається світлими очима, й рука тягнеться до гаманця. На пам’ять приходять рядки дитячої пісеньки: «Розпушились котики, вже їм не до сну, виглядають котики із кущів весну…»
І не віриться у прогнози харківського бабака, що вона буде пізньою, хочеться тепла, скинути важкі шуби і пуховики. Природа наче йде нам назустріч. Лютнева погода нагадує березневу. Саме плюсова температура вдень і пробудила вербові бруньки. Правда, жінки, котрі продають букетики котиків у центрі Луцька, кажуть, що торгують ними від нового року. Для кожної з них — це маленький бізнес.
А в обласному центрі розквітли підсніжники. Їх іще 15 лютого помітила наша читачка Оксана Дурманенко на вулиці Баранова, у приватному секторі на городі поряд із будинком.
«Бажання вчитися з’являється завдяки вчителям»
У цьому переконана учениця 11-Б класу Луцької ЗОШ № 23 Ангеліна Гріднєва (на фото), яка з повагою згадує першу наставницю Лідію Мефодіївну Чупун. А ще тоді в неї проявився хист до малювання, і мама відвела її на гурток у Палац учнівської молоді. Там за підтримки Петра Андрієвського реалізовувалася юна художниця. А шкільний викладач образотворчого мистецтва Ольга Янчук допомогла Ангеліні організувати дебютну персональну виставку в рідному навчальному закладі
Лариса ЗАНЮК
Юна мисткиня активна у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У 2017-му посіла 2-ге місце у Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», представивши роботу «Свобода й незалежність України на крилах воїнів-рятівників», у 2018-му стала лауреатом 20-ї Міжнародної виставки дитячих малюнків «Природа очима дітей», а також виборола стипендію Луцької міської ради. Проте не тільки мистецтво вабить школярку, а й математика, чим завдячує педагогам Зінаїді Гвоздецькій і Сергієві Сахніку. Та вже в минулому участь в олімпіадах, захист наукової роботи, тепер на першому плані – підготовка до ЗНО, адже дівчина планує вступати до Київського національного університету будівництва й архітектури. Для цього їй знадобиться креслення, яке, на жаль, зараз не вивчається у школі. Доводиться займатися з репетитором, від якого ми й дізналися про талановиту школярку. Володимир Розумець, учитель математики і креслення, відмінник народної освіти України, бажає й іншим школярам, щоб наполегливо йшли до мети, сумлінно здобували знання, які знадобляться при виборі професії.