Залякування, підпали храмів, напади на житло…
Такими методами російські терористи планували сіяти міжрелігійну ворожнечу в нашому краї
Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що кремлівські спецслужби планували провокації щодо 19 храмів та їхніх священнослужителів у шістьох областях України. 5 із цих об’єктів розташовані у Волинській області. Атаці мали піддатись: храм Миколи Чудотворця (Луцьк), костел (смт Маневичі), костел Пресвятого Серця Ісуса Христа (Ківерці), каплиця Вознесіння Господнього (Горохів), Луцька релігійна громада прогресивного іудаїзму. Таким чином, кремлівські посіпаки хотіли нападати в нашому краї як на православні святині, так і на католицькі та юдейські організації. В інших областях, зокрема у Львівській, об’єктом тероризму повинна була стати ще й вірменська церква.
Мета у Москви одна — знищення української державності та України як такої.
У російських документах, які продемонстрували в СБУ, передбачено два етапи розбурхування ворожнечі. Перший — це залякування через телефонні дзвінки та у соціальних мережах від імені представників патріотичних організацій. На Волині, наприклад, серед інших терористи планували діяти від імені Богдана Климчука — керівника штабу Самооборони майдану Волині. Російські спецслужби мали намір залякувати, зокрема, прес–секретаря Волинської єпархїі УПЦ Московського патріархату Олега Точинського. При цьому фальшиві патріоти мали вимагати від нього виїхати з України, використовуючи фото– та відеоматеріали, які містять сцени убивств та знущань.
Другий етап передбачав підбурювання до провокацій та їхнє здійснення. Мала бути підпалена синагога та розмальована свастикою. «Напади також повинні бути здійснені на житло активістів», — ідеться у кремлівському документі. Єврейські організації планувалось атакувати не тільки на Волині, а й у Донецькій та Одеській областях.
Як бачимо, для Кремля у нашій країні нема своїх та чужих. Задля досягнення власних цілей Москва використовує усіх. А мета у неї одна — знищення української державності та України як такої.
Василь РОГУЦЬКИЙ
Тим часом
Найбільше парафій в країні попрощалося з Кирилом на Волині
Про це повідомив на вчорашній нараді голова облдержадміністрації Олександр Савченко. Вже 73 релігійні громади на зборах вірян ухвалили рішення приєднатися до ПЦУ. За його словами, влада у процес не втручається, а спостерігає, щоб усе відбувалося мирно й у рамках чинного законодавства
Кость ГАРБАРЧУК
Олександр Савченко додав, що йому відомо, як деякі священики Московського патріархату переконують своїх парафіян зачекати з переходом до ПЦУ 2 місяці, до завершення президентських виборів. Але, як запевнив чиновник, у цьому питанні нічого не зміниться. Томос виданий Вселенським патріархом, і процес не залежить від держави та політичних змін.
Посадовець зазначив, що до надання визнання на Волині 622 храми належали парафіям Української православної церкви Московського патріархату, а Київському — 338 культових споруд.
Начальник управління культури з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації Ольга Чубара поінформувала, що до Православної церкви України вже перейшло 73 громади. З них 16 — разом зі священиками.