Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ЗАВОД, ЯКОМУ В СНД НЕМАЄ АНАЛОГІВ

У Рожищенському районі поблизу місцевої птахофабрики закладено перший камінь під будівництво заводу з виробництва гранульованих органічних добрив на основі курячого посліду і торфу. Це перше такого роду виробництво на пострадянських теренах...

У Рожищенському районі поблизу місцевої птахофабрики закладено перший камінь під будівництво заводу з виробництва гранульованих органічних добрив на основі курячого посліду і торфу. Це перше такого роду виробництво на пострадянських теренах.

Олександр ПИРОЖИК

В основі виготовлення гранульованих органічних добрив — передова німецька технологія, яка досі в Україні не застосовувалася. Патент на її використання викупила одна зі словацьких фірм, яка, власне, й виступає інвестором нового виробництва. Суть технології полягає у змішуванні в певних пропорціях курячого посліду і торфу, з додаванням мікроелементів, необхідних для вирощування певного виду культур. Сухі гранульовані органічні добрива легко транспортувати, їх можна використовувати для вирощування як домашніх, так і промислових сільгоспкультур.
Будівництвом нового заводу опікується ТзОВ «Стар Ленд». Зі слів його директора Сергія Дорошенка, на заводі буде встановлене унікальне обладнання зі Словаччини, сертифіковане за стандартом якості ISO 9001. Загальна вартість інвестиційного проекту — близько 6 мільйонів гривень. Потужність підприємства — до 200 тонн органічних добрив на добу, які фасуватимуть у тару від 3-5 кілограмів до тонни. Тут планується створити близько півсотні нових робочих місць.
— Виробництво буде екологічно чистим, — додає заступник директора ТзОВ «Стар Ленд» Вадим Науменко. — На ньому перероблятимуть побічний продукт місцевої птахофабрики. Це стимулюватиме до подальшої розбудови й місцеву птахофабрику, на якій планують розширити поголів’я курей, а в найближчі два роки довести його до 600 тисяч пернатих…
Разом із господарями майбутнього заводу перший камінь у його фундамент заклали заступник голови облдержадміністрації Віталій Заремба та голова Рожищенської райдержадміністрації Олег Савчук. Вони відзначили перспективність нового підприємства. Цінність органічних добрив, які тут вироблятимуть, у тому, що вони дозволяють відновлювати землю, формують гумус. В Європі сьогодні діють певні обмеження на внесення у грунт мінеральних добрив, тому попит на органічні добрива постійно зростає.
Будівництво заводу, яким займається ПМК-20, здійснюватиметься у максимально стислі строки. Перша партія високотехнологічного обладнання зі Словаччини надійде сюди вже у вересні. До кінця поточного року на підприємстві планують отримати першу продукцію. На початках значна її частина йтиме на експорт, хоча у планах рожищенців — поступове освоєння українського ринку, для якого такий еліт-продукт поки що залишається справжнім «ноу-хау».
Telegram Channel