І розумна, і красива — ще й у щелепу дать є сила!
Боксерці Аліні Шатерніковій доводилося після тренувань викручувати майку не лише від поту, а й від материнського молока
У дівчат, які мріють про спортивну кар’єру, є широчезний вибір. Можна, скажімо, піти у художню гімнастику. Або ж податися у фігурне катання. Виступатимеш у дизайнерському, всипаному мерехтливими камінцями змагальному костюмі під якусь романтичну мелодію, а сила–силенна глядачів дивитиметься на тебе із роззявленими ротами і захватом в очах.
Не гірший варіант легка атлетика чи волейбол. Вони — легкоатлетки та волейболістки — виступають, щоправда, без макіяжу, та й форма у них не така розцяцькована. Але вигляд у цих спортсменок теж нівроку! Можна навіть на обкладинку глянцевого журналу: хоч у формі, а хоч і без неї (другий варіант, будьмо відвертими, щонайменше чоловічій частині аудиторії сподобається більше).
А ось важка атлетика, боротьба чи хокей — то вже не те… Штангістки, борчині або ж віртуозки ключки здатні зарядити шайбу від синьої лінії під самісіньку перекладину, мають, зазвичай, уже не такий жіночний вигляд (ті ж таки поламані вуха майстринь боротьби чого варті!) Хоча, може й мають — та хіба ж роздивишся звабливі форми під тими хокейними обладунками?!
Проте трапляється у жіночому спорті й абсолютний треш — бокс… Розпатлане волосся, заюшені кров’ю майки, непідробна лють в очах… Ну от хіба може адекватна, красива, розумна дівчина зайнятися таким відвертим неподобством? Може! І не тільки зайнятися, а й підкорити найвищі боксерські вершини! Доведено українкою Аліною Шатерніковою…
Аліна народилася влітку 1975–го у тодішньому Дніпропетровську. Худенька, тендітна білявка ще юнкою захопилася, здавалося б, геть не дівчачою справою — кікбоксингом. Проте пізніше — як, до речі, і славнозвісні брати Клички — «перекваліфікувалася» на боксерку.
До речі, в нокауті Аліна Шатернікова не була жодного разу.
На професійному рингу наша співвітчизниця тричі виборювала звання чемпіонки Європи і двічі ставала чемпіонкою світу.
Уперше найсильнішою на планеті Аліна стала 2002–го. 13 червня у Лондоні Шатернікова боксувала з англійкою Кетті Браун. Звісно, свою співвітчизницю підтримували британські глядачі, не проти були це зробити і британські судді… Але українка своє довела, здобувши одноголосним рішенням перемогу за очками!
За кілька місяців після цього тріумфу Шатернікова дізнається, що у них із чоловіком буде дитина. Народження сина Сергійка, звісно, трохи «вибило» маму зі спортивної колії. Проте зовсім ненадовго! Заледве малому минуло півтора місяця, а мамця вже лишила сина на молодого татуся — і в зал! І все б нічого — тільки, як згадувала потім Аліна, мокру від материнського молока тренувальну майку потім можна було хоч викручувати…
До речі, в нокауті Аліна Шатернікова не була жодного разу. Хоча дошкульні удари, як згадувала спортсменка в одному зі своїх інтерв’ю, їй пропускати таки доводилося:
— У мене траплялися легкі нокдауни, коли на секунду вимикається в голові електрика. Ти губишся на якийсь час. А потім раптом спалах — наводиш об’єктив і розумієш, що у тебе бій, суперник, судді — треба продовжувати!
До того ж Аліна зуміла «знайти себе» й після завершення боксерської кар’єри. Ми знаємо її як вдумливу експертку — телегенічну, з прекрасною мовою і вмінням дохідливо пояснити аудиторії тонкощі боксерського мистецтва. Також Шатернікова є спортивною функціонеркою — віце–президентом Національної ліги професійного боксу України.
Ну а що вже красуня! Струнка ясноока білявка й досі тримає себе в прекрасній формі — при зрості 164 см важить ті ж самі 50 кг!
А ще Аліна влітку буремного 2014–го виставила на благодійний аукціон один зі своїх чемпіонських поясів. Виручені за спортивну реліквію 20 тисяч гривень спортсменка передала на лікування українських бійців.