Вуханям треба давати солону воду, а от моркву та картоплю — лише поступово
Досвідчений кролівник із села Чаруків Луцького району Леонід Олійник знає, чим їх годувати, аби росли здоровими
Цих тварин Леонід Михайлович утримує вже багато років. Розводив чимало порід. Нині має бельгійських велетнів, французьких баранів, рексів, німецьких строкачів, каліфорнійських кролів та вуханів породи полтавське срібло.
За багатолітню практику випробував, як впливають ті чи інші корми, чим можна годувати, від чого краще утриматися, а які загальновідомі овочі (кролик і морквинка — вже стали нерозлучними у нашій свідомості) треба давати з осторогою.
До тримісячного віку чаруківський господар годує тварин комбікормом наполовину із зерновою сумішшю (зерно не подрібнює). До її складу входить пшениця, овес та ячмінь. Для кроленят останнього може бути трохи більше, ніж інших зернових, бо вони не потребують багато білка. Також годує сіном з люцерною. Зелені у цей період не дає, бо шлунки малечі погано її переносять.
Господар підсолює воду для своїх підопічних. Дає приблизно чайну ложку на літр води. Тоді тварини почуваються краще, мають хороший апетит.
— Якщо дотримуватися такої схеми годівлі, то кроленя ростиме гарним, бо отримує всі необхідні вітаміни, мінерали та амінокислоти, — впевнений Леонід Олійник. — А інакше воно буде не дуже розвиненим, матиме кудлату шерсть. Іноді саме таких тваринок можна помітити у продавців на базарі. Часто запитують: чому навесні кролі гризуть клітки? Кажу, бо вони стесують зуби, а ще того, що потребують солі і гризуть дерево, де помочилися.
Тому господар підсолює воду для своїх підопічних. Дає приблизно чайну ложку на літр води. Тоді тварини почуваються краще, мають хороший апетит.
Для дорослих особин, зауважує Леонід Михайлович, обов’язкові соковиті корми: капуста, буряк, морква, картопля. Два останні овочі треба вводити в раціон поступово. У коренеплодах багато каротину, від якого у тварин часто бувають здуття і понос. Кролі можуть навіть загинути, якщо одразу дати велику кількість моркви. Хоча цей овоч дуже корисний для самок, які мають малят. Від нього прибуває молоко і стає жирнішим.
Бульби ж багаті на крохмаль, і їх також треба пропонувати спочатку потрохи. Від вареної картоплі, запареної разом з осипкою, вухані набирають вагу і жиріють. Такий корм добре надасться для відгодівлі на забій.