На вигляд строгий і виважений, а скільки випромінював любові
У владики Ніфонта (на фото) було велике серце. Серце, в якому тепла вистачало для всіх. Два роки тому, 22 березня, воно зупинилося…
Людмила ВЛАСЮК
Кожен, хто знав митрополита, хто хоча б раз чув його проповіді, — відчував силу віри, котра назавжди увійшла в душу спогадами. Для мене отець Ніфонт був і залишиться взірцем інтелігентності й найщирішої доброти. Владика часто говорив: «Не копти, а гори, та горіти потрібно любов’ю, бо вона не згорає».
«Не копти, а гори, та горіти потрібно любов’ю, бо вона не згорає».
«Він бачив дитяче серце. Якось у таборі дві години спілкувався з дітьми. Вони його обсідали і не відходили. Знаю з власного досвіду, що з малечею важко працювати, бо потрібно весь час забавляти. З дітьми Ніфонт і сам був дитиною, з дорослими — дорослим, а з політиками — політиком», — пригадує отець Ілля Вишневський.
«Чому мені хочеться допомагати дітям? Залишившись сиротою ще в ранньому віці, я донині пам’ятаю кожну людину, яка дала мені хоча б п’ять копійок або шматочок хліба, чи хоча б приголубила, погладила мене по голівці. Це не забувається до кінця життя», — слова владики живуть у серцях людських і сьогодні.
Запрошення на весілля через «Фейсбук»: наші герої дивують і далі
«Азовця» Олексія Кушнєра і волонтерку Ольгу Волянік — Лікаря і Журавку (такі їхні позивні) — поєднала Революція гідності. Торік улітку на сторінці «Любить! Не любить» була моя публікація про цю пару. Молоді люди познайомилися у 2014-му і вважають, що їхні шляхи могли не перетнутися, коли б не Майдан, а потім — війна. Завжди цікаво дізнатися, чим живуть герої, про яких розповідала на шпальтах «Волині»
Катерина ЗУБЧУК
Наша зустріч відбувалася невдовзі після їхнього весілля. А було воно незвичайне, зокрема тим, що на цю урочистість пара запросила усіх своїх друзів через соцмережі — хто хотів привітати, той прийшов.
І з такою «незвичайністю» наші герої нерозлучні й надалі. Нещодавно з інтересом прочитала на сторінці «Гапличка» у «Фейсбуці», що Ольга Волянік разом з іншими волонтерами, журналістами позувала у сторічному традиційному вбранні різних районів нашої області, яке зберігається у фондах Волинського краєзнавчого музею. І, судячи з фотознімків, не поступалася професійній моделі. А Олексій Кушнєр вразив тим, як він у день свого народження, що припав на 12 березня, зібрав кошти на інвалідний візок. Чоловік написав у «Фейсбуці»: «Не без гордості можу сказати: українці — добрий народ. За неповну добу нам спільно вдалося назбирати 28026,50 грн, це навіть більше, як розраховували, адже максимальна сума, яка була потрібна, — 23 999 грн. Надлишок піде також на хорошу справу — було кілька звернень про допомогу… Люди, ви зробили мій день народження справді святковим…»
Слово Кобзаря завжди сучасне
Минуло 205 літ від дня народження видатного сина України Тараса Шевченка, але його поезія звучить з новою силою. У цьому переконалася на конкурсі читців «Величне слово Кобзаря» в гуртожитку Луцького педагогічного коледжу
Алла ГАЛАБУЗ, вихователь гуртожитку Луцького педагогічного коледжу
Студенти 1–4 курсів майстерно та щиро декламували вірші й уривки з поем класика. Тому журі мало нелегку місію.
Перше місце виборола першокурсниця музичного відділення Соломія Шеретюк за чуттєво-проникливе виконання поезії «І мертвим, і живим, і ненародженим…». Друге заслужено посіла студентка 3-го курсу відділення дошкільної освіти Софія Ткачук за акторське виконання уривка з поеми «Сова». Третім призером стала першокурсниця відділення початкової освіти Олександра Кравчик за декламування твору «Ісая. Глава 35».
Окрім грамот, дівчата отримали квитки на виставу Волинського облмуздрамтеатру ім. Т. Г. Шевченка. Такі заходи виховують гордість за свій народ, його величну історію та культуру.
22 березня
Сонце (схід — 6.13, захід — 18.38, тривалість дня — 12.25).
Місяць у Терезах. 16–17 дні Місяця.
Іменинники: Олександр, Валерій, Ілля, Іраклій, Тарас.
23 березня
Сонце (схід — 6.11, захід — 18.40, тривалість дня — 12.29).
Місяць у Терезах, Скорпіоні. 17–18 дні Місяця.
Іменинники: Анастасія, Віктор, Галина, Денис.
24 березня
Сонце (схід — 6.09, захід — 18.41, тривалість дня — 12.32).
Місяць у Скорпіоні. 18–19 дні Місяця.
Іменинники: Юхим, Сабіна, Софрон.
25 березня
Сонце (схід — 6.07, захід — 18.43, тривалість дня — 12.36).
Місяць у Скорпіоні, Стрільці. 19–20 дні Місяця.
Іменинники: Григорій, Семен, Володимир, Костянтин.
26 березня
Сонце (схід — 6.04, захід — 18.45, тривалість дня — 12.41).
Місяць у Стрільці. 20 день Місяця.
Іменинники: Олександр, Никифор, Христина.
Погода. «Нікого так я не люблю, як вітра вітровіння»
22 березня відзначається день пам’яті 40 святих, замучених у Севастійському озері. Повернення жайворонка передвіщало тепло, а зяблика — холод
А за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Світлани Гончаренко, 22 березня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі 1–6 градусів тепла, вдень — 10–15 вище нуля. 23-го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі 3–8 градусів тепла, вдень — 12–17 вище нуля. 24-го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі 1–6 градусів тепла, вдень — 8–13 вище нуля. 25-го, 26-го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі від мінус 3 до плюс 2 градусів, удень — 6–11 вище нуля.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 22 березня було 2014 року — плюс 21, найхолодніше — 2018-го — мінус 14 градусів.
У Рівному 22 березня ранок буде хмарним, а вечір обіцяє ясну погоду. Дрібний дощ закінчиться ближче до середини дня. Більше опадів не очікується. Температура повітря — 4–11 градусів тепла, 23-го — 3–10 вище нуля, 24-го — 4–8 з позначкою «плюс», 25-го, 26-го — 1–7 градусів тепла.