Вітражі Ольги Карпінської пройняли навіть працівників знаменитої компанії «Ролс ройс»
Українська майстриня опанувала дивовижну техніку розпису на склі
У Домі української культури в Житомирі у лютому відкрилася перша персональна виставка майстрині народної творчості Ольги Карпінської «Емоції на склі». Як зізнається художниця, працювати над експозицією розпочала наприкінці листопада минулого року. На вулиці уже був мороз та холод, а у неї в майстерні якраз буяв яблуневий цвіт. Виставка присвячена весні, новим почуттям, новим враженням
Сонячне проміння змінює зображення
Пані Ольга родом із Житомира. Розповідає, що у неї немає спеціальної художньої освіти. Але все своє життя, скільки себе пам’ятає, вона щось малювала. Живописом на склі зацікавилася й почала ним займатися 9 літ тому, коли перебувала у декретній відпустці.
— Усьому навчалася сама, — пригадує жінка, — спершу наполегливо шукала та вивчала інформацію. Техніка вітражного живопису насправді дуже проста, але мене заінтригувала. На скло наноситься контур, а потім заливається фарбою. Щоб виходило яскраво й неповторно, довелося дуже багато попрацювати, поки виробила власний стиль. У роботі використовую звичайне скло та професійні вітражні фарби.
Майстриня розповідає, що створює вітражі в інтер’єрах, також розписує декоративні елементи: вази й картини. У її доробку — ціла серія натюрмортів та картини для дітей із зображенням звірят і героїв улюблених казок.
Особливість живопису на склі у тому, що сонячні промені, котрі потрапляють на картину, доповнюють її.
Ольга Карпінська — автор понад 300 робіт, у яких представлена українська тематика: поєднання народних мотивів із традиційною поліською вишивкою, яскраві декоративні соняшники.
Особливість живопису на склі у тому, що сонячні промені, котрі потрапляють на полотно, доповнюють його. Вітражі упродовж дня постійно змінюються й завдяки світлу стають щоразу іншими.
— Один із найулюбленіших сюжетів моєї творчості — гілка з яблуневим цвітом, — зізнається художниця. — Уявіть собі, як тендітні пелюстки розлітаються, а вітер їх лагідно цілує і вони кружляють у повітряному танці. Я дуже люблю цей мотив, він несе в собі свіжість та ніжність. Це навіть моя персональна фішка, мій почерк, або, як кажуть мистецтвознавці, — творче обличчя.
Попит на картини є, якщо вони справді цікаві та оригінальні
Ольга Карпінська проводить у Житомирі майстер–класи й тішиться тим, що у неї вже з’явилося чимало нових талановитих учнів, які залюбки опановують техніку вітражного живопису на склі. Художниця переконана: у цього делікатного та крихкого виду мистецтва в Україні — велика перспектива.
За словами пані Ольги, нині є попит на предмети мистецтва. У неї були замовлення з Німеччини та США. А одна робота на українську тематику прикрашає представництво британської машинобудівної компанії «Ролс ройс».
— Запитую у мисткині, чи можна нині прожити на гонорари від проданих робіт і які були найбільші замовлення?
— На сьогодні потрібно мати талант продавати, а не малювати. А я, на превеликий жаль, такими здібностями не наділена. Хоча на виручку за картини уже могла б прожити. Річ у тім, що в Україні є художники, котрі володіють технікою вітражного розпису, але справді цікавих та оригінальних зовсім мало, — пояснює вона. — А найбільше замовлення, над яким працювала 4 місяці, — розписувала 11 квадратних метрів інтер’єру у ресторані «Стейкхаус», що в селі Березівка біля Житомира. Мою творчість також можна побачити у холі восьмого пологового відділення обласного перинатального центру — великі склопакети.