Баян — це круто! Доведено в Луцьку музикантами з різних країн
XI Міжнародний конкурс «InterSvitiaz accomusic 2019», започаткований у 2007 році метрами баянного мистецтва Анатолієм Семешком, Володимиром Власовим й Анатолієм Гайденком, знову відбувався в Луцьку — на факультеті культури і мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та в оновленому залі музичної школи № 1 ім. Фридерика Шопена
Завідувач кафедри музично-практичної підготовки, кандидат мистецтвознавства, доцент Петро Шиманський розповів, що цьогоріч представлені всі вісім вікових категорій і рекордна кількість учасників. Лише з Білорусі приїхало понад 25 музикантів. Адже конкурс популяризує акордеонно-баянне мистецтво, класичний та сучасний репертуар композиторів, доводить, що музика зближує нашу країну з іншими державами — Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Хорватією. Лауреати міжнародних конкурсів Адам Максименко з Польщі та Мартіна Джембрішак із Хорватії показали майстер-клас гри на цьому інструменті. Журі на чолі із народним артистом України, професором кафедри баяна та акордеона Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Сергієм Грінченком визначили переможців.
У категорії І-А серед наймолодших І місце зайняв Сергій Чивель із Радунської дитячої школи мистецтв із Білорусі. Хлопчик розповів, що приїхав на конкурс із братом Олександром, теж призером двох категорій, а разом вони взяли приз серед ансамблів. Навчає їх тато — викладач школи мистецтв.
У категорії І-Б першість дісталася Марії Гончарук із Турійської музичної школи (викладач Катерина Чикун). Цей заклад і минулоріч був серед переможців. У категорії І-В І місце та приз від сім’ї Феофана Щегельського — 2000 гривень — отримав Сергій Сапун із Шосткинської дитячої школи мистецтв (викладач Юрій Лоза). У категорії ансамблів І-Г перемогу здобула «Гармоніка» із Шостки (викладач Антоніна Ліперт). У категорії ІІ найкращим став В’ячеслав Мосейчук із Чернівецького коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича (викладач Петро Кравчук, до речі, випускник луцького училища культури і мистецтв). Категорія ІІІ не мала І місця, а ІІ розділили Вікторія Андрєєва й Альона Війтева із Запорізького музучилища ім. П. Майбороди. У ІV категорії ІІІ місце зайняли Назар Мазур із Рівненського інституту мистецтв та Софія Гатіло з Білоруського педуніверситету ім. М. Танка. У категорії V другий щабель розділили Віталій Амірханов, Денис Трачук, Маргарита Чухно. А з категорії VІ виокремили Романа Пунейка зі Львівської академії ім. М. Лисенка і вручили гран-прі конкурсу, І місце дісталося Павлові Гільченку із цього ж закладу. У VІІ категорії перемогли Леонід Баканов та Ігор Куніцин — дует баяністів Ніжинської музшколи ім Т. Докшицера. У категорії VІІІ І місце посів оркестр народних інструментів Луцької музичної школи № 1 ім. Ф. Шопена.
Організатори дякують за сприяння у проведенні конкурсу міській і обласній радам та запрошують на нові зустрічі в Луцьку.