«Запрягли ми нашого коника і поїхали відкопувати скарб…»
Так–так. Нарешті сьогодні публікуємо фотографії учасників, кому вдалося відшукати заховані призи від Грицька Гарбуза. Бо у нас конкурс не тільки для інтелектуалів, а й для мандрівників
Тому для тих, хто вперше знайомиться з нашою вікториною, повідомимо, що 14 лютого ми оголосили: «У радіусі 8 метрів від поштового відділення села Мала Глуша Любешівського району Волині є один цікавий будинок. Якщо до нього зайти, чемно привітатися і промовити: «Я хочу назвати вам пароль від «Цікавої газети…», то можна отримати доволі оригінальний приз. Сфотографуйтесь із презентом та надішліть світлину з номером свого телефону в редакцію — і матимете шанс на ще один виграш. Зрозуміло? А пароль простий: «Галина».
— Працюю я в малоглушанському медпункті. І тут одного дня приходить наш пацієнт і каже, що «Цікава газета» заховала у нашому селі, в радіусі 8 метрів від пошти, цікавий приз. «Ну, не на медпункті точно», — посміялись ми і перевели мову на щось інше… Але наступного дня йду і думаю: «Стоп, це ж біля пошти за цими координатами знаходиться ще й магазин». Заходжу туди і кажу до продавчині: «Галю, а в тебе ніхто не залишав ніякого призу?» — «А який пароль?» — сміється вона. «Галина», — відповідаю. «Значить, це твій приз, бо першою здогадалась, і дістає мені упаковку кави. Дякую вам, — сміялася, розповідаючи свою історію, Надія Павлівна Фурдик.
А ще через тиждень, 21 лютого, Грицько Гарбуз оголосив нове завдання для представників сусідніх сіл — Щитиня, Малої та Великої Глуш Любешівського району та Видертої Камінь–Каширського району: «На повороті до Малої Глуші шукайте цифру «36» — якщо прокопати за якийсь метр від неї у малоглушанський бік, можна здобути ще один презент від «Цікавої газети на вихідні».
— Прочитали ми про це, запрягли коника і поїхали відкопувати скарб… Я, брат Адам, братова Тетяна, і їхні діти — мої племінники Ангеліна та Іллюша, — розповідає нам медсестра дошкільного навчального закладу «Казка» із села Мала Глуша Людмила Губчик. — Звісно, що спочатку не вірили. Але, думаємо, це ж не 1 квітня. Де та цифра «36» — знали, бо зображена вона на біло–зеленому стовпці, що символізує номер кварталу у лісників. І коли брат таки незабаром натрапив на щось, як копав, і дістав пакет від газети «Волинь», а в ньому загорнутий годинник, — раділи, як діти, разом із нашою малечею. Дякуємо!
По секрету скажу, що кожна з переможниць мала шанс отримати ще й по 100 гривень додаткових призових, але для цього треба було за 30 секунд відповісти на запитання, поставлене Грицьком Гарбузом. На жаль, впоратися з ним вони не змогли і тепер, переконаний, згадуватимуть довго того культового Нурсултана Назарбаєва, на честь якого перейменували навіть столицю…
А зараз нагадаємо запитання туру, відповідь на яке оголосимо.
«Гарбуз із секретом» — 8 (2019)
«Несе Галя воду…», «А двірник мете не у тому темпі…», «Что ты знаешь о солнце, если в шахте ты не был…», «…дим від твоєї фати», «А нам всё равно, а нам всё равно…», «5+1» (приспів)…
Ці пісні асоціюються з предметом, який ми заховали. Є його складовими частинами. Своєрідними пазлами. Сам він у нас буває і чоловічого, і жіночого роду. У певний час зникає, щоб народитись знов. Завдяки нам, звісно.
Що за предмет заховано у гарбузі?
— Це було моє запитання, бо в нашій Ковельській центральній районній бібліотеці, де я працюю, доводилось грати роль Снігової Баби або Сніговика перед дітьми. Тому про них багато начиталась перед виставою, — усміхаючись, повідала нам Алла Іхо з Ковеля Волинської області.
Щоб довго не розповідати про асоціації, які склались у пазли, ще раз процитуємо запитання, поставивши в дужках після кожного частинку відповіді, яка у підсумку і «зліпить» нам правильне слово.
«Несе Галя воду…» (відро), «А двірник мете не у тому темпі…» (мітла), «Что ты знаешь о солнце, если в шахте ты не был…» (вугілля), «…дим від твоєї фати» (білі метілі — сніг), «А нам всё равно, а нам всё равно…» (пісня про зайців, які люблять МОРКВУ), «5+1» (приспів) — «Великолепная пятерка и вратарь… — пісня про хокей, а символом популярного в часи СРСР Міжнародного Кубка «Известий» був СНІГОВИК (на фото) »…
Складаємо пазли: відро + мітла + вугілля + сніг + морква = Снігова Баба або Сніговик.
Як виявилося, пані Алла стала єдиною нашою переможницею, тому заслужено отримає 200 гривень призових. Кажемо чемпіонці голосно: «Віват!» і оголошуємо нове завдання.
«Гарбуз із секретом» — 13 (2019)
«Ех, якби в роті росли гриби…», «Не так сталося, як гадалося…», «В умілого й долото рибу ловить», «Багато води до моря уплине, заким то станеться», «Не кажи гоп, поки не перескочиш», «Вище себе не підскочиш», «Не буде так, як думаєш, а буде так, як станеться», «Попав пальцем у небо», «То буде, як на камені пісок зійде», «Буває, що й корова літає»…
Бо останніх часто зображають на урочистих заходах, де співають про… загибель дерева.
Ці народні приказки чули всі. Ми ж у гарбузі заховали тварину, на честь якої назвали цілу теорію про те, що «сталося не так, як гадалося», тобто прогнозувалося («попав пальцем у небо»), і мало (має, матиме) великий вплив на людство. Про її існування на нашій планеті ще якихось 200 років тому з гаком знали лише жителі одного континенту, що асоціюється із кольорами шапки «Читанки для всіх». Але її ви точно бачили: якщо не саму, то братів–антиподів нашої героїні неодмінно. Бо останніх часто зображають на урочистих заходах, де співають про… загибель дерева. Та й однойменний із нашою твариною фільм не так давно назбирав кілька «Оскарів».
Чиє фото ми заховали у гарбузі?
Слово–відповідь треба надіслати до 10 квітня тільки у вигляді sms–повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «Чайник», «Три яблука», «Марина Бойко»).
Увага: з одного номера можна надсилати лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні в розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
P. S. Шукайте в самому центрі міста, де знаходиться найдовший в Україні будинок, праворуч (якщо дивитися з боку «Біг–Бена») від дому, де кілька років тому була резонансна пожежа, найромантичніший заклад Юлії. Якщо зайти в це приміщення, яке часто виручає закоханих, — ліворуч буде кавова точка, але йдіть прямо, чемно вітайтеся і промовляйте: «Я хочу назвати вам пароль від «Цікавої газети на вихідні». Сфотографуйтесь із презентом та надішліть світлину з номером свого телефону в редакцію і матимете шанс на ще один виграш. А пароль: «Юлія–400».
Перемог вам!
Грицько ГАРБУЗ.