Ця жінка зробила з художника світову зірку
«Я люблю Галу більше за матір, більше за батька, більше за Пікассо і навіть більше за гроші», — так на одній зі своїх картин написав Сальвадор Далі про дружину (обоє на фото)
До того, як стати відомою Галою, дружиною художника-сюрреаліста, вона була Оленою Дьяконовою з Казані. Жінка бачила у Сальвадорі генія. Талант художника і розум Гали зробили їх мільйонерами та всесвітньо відомими. Їхні стосунки були суцільним святом — двоє божевільних, котрі завоювали світ.
Вони — неординарна пара. На одному з побачень, щоб вразити жінку, Сальвадор зустрів її в екстравагантному вигляді. Він порізав свою сорочку, виголив пахви, пофарбувавши їх синькою, натерся одеколоном із риб’ячим клеєм, козячим калом і лавандою. За вухо він заклав квітку герані.
Вона була не просто коханою та другом — саме Гала зробила з художника яскраву зірку. Вона контролювала все: його творчість, фінанси, продажі картин, запуск лінії парфумів, посуду, які зробили із Сальвадора бренд.
Далі часто вередував, мало малював, підписував контракти, які потім відмовлявся виконувати. Гала замикала його в майстерні й не випускала, доки художник не закінчував замовлення. Коли попит на картини зменшувався, вона особисто шукала спонсорів та домовлялася про те, щоб роботи Сальвадора купували. А самого художника стимулювала створювати інші вироби, окрім картин.
Любити жінку всією душею не варто. А не любити не виходить.
На початку 1940-х дружина влаштувала поїздку до США. Американці були у захваті від екстравагантного подружжя. На їхню честь влаштовують сюрреалістичні бали-маскаради. Картини Далі розкуповують, багаті американці замовляють йому свої портрети. Сальвадор та Гала організовують гучні виставки, виступи з публічними лекціями.
Однак сімейне життя було непростим. На 10 років старша дружина мала дуже волелюбну вдачу. Якось Сальвадор Далі сказав: «Любити жінку всією душею не варто. А не любити не виходить». Наприкінці 1960-х Гала захотіла в подарунок замок у Каталонії. Сальвадор гадав, що вони там житимуть разом, однак, коли завершилися ремонтні роботи, дружина не дозволила йому навіть залишитися на ніч. Натомість вона... заводила собі молодих коханців. «Я дозволяю Галі мати їх стільки, скільки хочеться, — підтримував її Далі. — Я навіть заохочую її, бо мене це збуджує». Попри все вони були разом до кінця.
Художник-сюрреаліст усіляко проявляв своє кохання у творчості: підписував роботи Гала-Сальвадор Далі та малював портрети дружини. Він, закоханий до божевілля, присвячував їй чи не кожну свою картину, був покірно-слухняний, а після смерті Гали ізолював себе у замку Пуболь, який подарував їй.
Марина ЛУГОВА.
Джерело: inter.ua.