А сьогодні у переможцях дві пані: Жанна – з Хмельниччини і Наталія – з… Польщі
Коли ми про це дізнались, раділи більше, ніж команда Зеленського після першого туру виборів. І навіть не здогадувались, що наш інтелектуальний конкурс розширив не тільки свою географію, а й географію чуйних сердець
Але про це трішки пізніше. Спочатку повторимо запитання, яке відкрило нам нових класних людей.
«Гарбуз із секретом» — 9 (2019)
Сьогодні на свята цей «гість» часто є на вашому столі. Особливо у родин, які у нас прийнято називати віруючими. Асоціюється у світі (реклама — рушій прогресу) із закордонним братом не так Святого Миколая, як, швидше, Діда Мороза. Недарма ж його так люблять наші діти і внуки (ну і, звісно, Грицько Гарбуз).
Мій виграш — 100 гривень — я була б дуже вдячна, якби ви перерахували Толі Бойку (цей хлопець віку моєї доні), який потребує дороговартісного лікування.
А ще кілька десятиліть тому в нього з’явився конкурент, якого просував відомий на планеті «місячний хлопець». Не допомогло — ім’я нашого «гостя» одне з найуживаніших на планеті.
А придумав захованого нами «героя» дядько Йван (так буде по-нашому), щоб зменшити свій біль. Хоча перший його компонент, але не головний, у наші дні вже не використовується. Та й 100 років тому не вживався. Але в ті часи, коли світ ще не знав, що таке «Віагра» (Грицько Гарбуз і досі не знає), казали, що це помічна річ для тих, хто хоче справжнього кохання, а не лише платонічного. Та й сьогодні дехто вважає нашого гостя ліками від застуди…
Противники ж його переваг не помічають і в кращому разі пошлють вас до ванної кімнати — мовляв, ось там він може принести найбільшу користь. І полісмени на Заході теж його тримають для особливого призначення.
Що за предмет заховано у гарбузі?
Одразу скажемо: слово-відповідь — «Coca-Cola» («Кока-Кола») — відгадало 17 наших учасників, але за умовами конкурсу переможців має бути тільки два (жодна з написаних історій про те, як розгадували, нас не вразила, — і 150 гривень призових нікому не дісталися, наступного разу самі розповімо цікаві факти про напій №1 у світі). Тому знову вдалися до жеребкування. І нам у цьому допоміг легендарний чоловік — директор і художній керівник Волинського академічного обласного театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Данило Поштарук. Рука Данила Андрійовича виявилася щасливою для двох панянок: Жанни Галзман із села Правдівка Ярмолинецького району Хмельницької області («Коли вперше ознайомилася з вашою газетою, зрозуміла, що буду її передплатницею. А щоб розгадати запитання про «Кока-Колу», потратила десь зо дві хвилини. Згадала, де зображають Санта-Клауса, і все відкрилось…Ще й інтернет допоміг, тож дізналась і про її винахідника — «дядька Івана» — Джона Пембертона, і про Майкла Джексона, який рекламував конкурента — «Пепсі-Колу»…») і Наталії Цесельської із міста Ченстохова… Республіки Польща.
— Так, я живу і працюю в Польщі, хоча народилася в Турійському районі Волинської області, тому кожного дня читаю газету «Волинь» та її доньок на сайті volyn.com.ua, — розповіла нам пані Наталія. — А коли дізналася в «Цікавій газеті на вихідні» про «Гарбуз із секретом» — стала прихильницею цього конкурсу. Але мій виграш — 100 гривень — я була б дуже вдячна, якби ви перерахували Толі Бойку (цей хлопець віку моєї доні), який потребує дороговартісного лікування. Про нього, до речі, прочитала у «Волині» (Фрагмент у колонці «Хвилина реклами й ціна людського життя» нашої журналістки Галини Світліковської від 28 березня 2019 року проймає до сліз: «В онкогематологічному відділенні обласної дитячої лікарні перебуває 17-річний Анатолій Бойко з Любешівського району. У хлопця рак печінки. Потрібні таблетки нексавар, ціна — 61750 грн за одну упаковку, якої вистачить лише на місяць». — Ред.)
Дякуємо пані Наталії за Чуйне Серце! Ваше прохання неодмінно виконаємо! І самі теж підтримаємо Анатолія.
Перед тим, як оголосити нове завдання, нагадаємо нашим переможцям: щоб отримати премію, треба надіслати на адресу редакції копії першої і другої сторінок паспорта та ідентифікаційного коду.
«Гарбуз із секретом» — 14 (2019)
Завдяки йому і його побратимам ми більше пізнаємо себе і головні стихії Всесвіту. Тому цей предмет переважно є у кожній хаті. Бо дуже корисний, хоч може бути і небезпечний, адже в певному стані викликає отруєння. Та це не самогон. J Хоч і до самогону він буває причетний…
Але не стільки за це трепетно бережуть його. Хоча й часто піддають «землетрусу». Мова йде про старий, перевірений, бабусин, а не сучасний, яких є до кольору до вибору… А того старого, втім, як і сучасного, можете замінити й ви самі. І коли вже дуже відчутно — не гайте часу!
Що за предмет ми заховали у гарбузі?
Відповідь треба надіслати до 17 квітня 2019 року тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «М’яч», «Три богатирі», «Богдан Бухтатий»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
До зустрічі!
Грицько ГАРБУЗ.