У Володимирівці перемогла не Юлія Володимирівна, а Володимир (Фоторепортаж)
Мешканці віддали перевагу керівникові ТОВ «95 квартал»
На трасі Луцьк — Володимир-Волинський перед самим райцентром праворуч є вказівник «Володимирівка». До центру міста з цього села пішки можна дістатися за годину. Це приблизно 6 кілометрів. Більшість місцевих жителів працює в районному центрі. Маршрутка робить 7 рейсів на день. Колись у селі була початкова школа, але її закрили. Опорний навчальний заклад Зимненської об’єднаної територіальної громади, до якої належить Володимирівка, розташований у Льотничому, але туди незручно й далеко доїжджати. Як нам розповіли, у селі 65 діток, із них 45 учнів, які тепер добираються у ЗОШ № 5 чи інші заклади Володимира-Волинського
Для юних виборців — шоколадки
Заходимо на виборчу дільницю. Вона розташована у приміщенні колишньої школи. Поліцейський цікавиться, хто ми такі. У затишному й просторому класі на стінах залишилися яскраві кольорові букви української абетки. Хтозна, чи ще вони знадобляться.
Нас зустрічає голова дільничної виборчої комісії Марія Цимбалюк. Дізнавшись, що ми приїхали з Луцька, жінка каже:
— Вчора в нас також були гості — спостерігачі аж із Канади. Дивилися, чи ми готові до виборів.
За словами голови ДВК, у списках зареєстровано 217 жителів Володимирівки.
Перший виборець прийшов на дільницю ще о 7-й годині. Чоловікові довелося чекати, поки згідно із законом розпочнеться процедура голосування. Найбільша активність була зранку. На 15-ту годину, коли ми завітали в село, свій громадянський обов’язок виконали майже 50 відсотків виборців — 107 мешканців. Четверо місцевих жителів старшого віку зробили свій вибір удома. В них зі скринькою побували члени дільничної виборчої комісії.
У списках ДВК зареєстровано 8 молодих громадян, які голосуватимуть уперше. У Володимирівці їм підготували солодкий сюрприз.
— Уже приходило двоє наших юних виборців, — продовжує пані Марія. — Ми їх привітали й подарували шоколадки.
Відразу цікавлюся:
— А шоколадки «Рошен»?
— Навіть не звернули уваги, хто виробник. Просто зробили приємний сюрприз для початківців, — усміхається голова комісії.
«Приїхав, проголосував і поїхав»
На дільницю зайшла сімейна пара, і чоловік дає ще якісь настанови дружині перед тим, як вона має вкинути свій бюлетень в урну для голосування.
Сидимо разом із членами комісії у теплому приміщенні й виглядаємо у вікно виборців. Розговорилися із колишнім директором школи, а нині пенсіонеркою Галиною Степанівною Хацер. Вона — дружина, мама й теща військового. У їхній родині всі чоловіки захищають Україну. Зараз син і зять служать у 14-й бригаді.
Вчора в нас також були гості — спостерігачі аж із Канади.
Жінка має понад 37 літ педагогічного стажу. Як пригадує пані Галина, коли вона розпочинала працювати в освіті, то у Володимир-Волинському районі було 27 початкових шкіл, а зараз у їхній ОТГ лише один такий заклад у селі Руснів.
— Це приміщення збудоване у 1964 році. Тепер тут залишилася тільки бібліотека. А школу у Володимирівці відкрили у 1944-му, відразу після звільнення Волині від нацистів. Закрили три роки тому. Хоча офіційно це називають дуже хитро — «призупинити діяльність». Але всі добре розуміють, що ніхто вже не відновить навчання, — сумно усміхається Галина Степанівна. — Майже всі виборці нашого села вчилися у цій школі писати й читати. У комісії — чотири мої колишні учениці. Працюємо разом на виборах.
Як нам розповіли, у Володимирівці чимало людей, які зареєстровані в селі, але живуть у місті. На президентські вибори вони приїхали, щоб виконати свій громадянський обов’язок. Тому у неділю на вулицях цього невеличкого населеного пункту був на диво жвавий автомобільний рух. Як кажуть місцеві, «приїхав, проголосував і поїхав».
P. S. За офіційною інформацією, оприлюдненою на сайті Центральної виборчої комісії, на дільниці у селі Володимирівка Володимир-Волинського району проголосували 132 особи. За Володимира Зеленського — 50 голосів, за Юлію Тимошенко — 22, за Петра Порошенка — 14, за Олега Ляшка — 13.