Оксану Кобелецьку, яка народила п’ятірню, уже через півроку покинув чоловік
«Знала: хай там як важко буде, нестиму свій хрест, навіщось він мені даний», — говорить сьогодні жінка, яка не збирається опускати руки
Її п’ятеро дворічних дітей на якихось шість місяців старші за мого найменшого. У мене ще свіжі спогади про «болючий животик, майбутні зубчики, непояснену вредність», про «а чому він так мало спить і коли це закінчиться». Це думки про одного — й важко уявити, як вона множила їх аж на 5! Причому довелося це робити без татка! На щастя, у списку того, що множиться, — і дитячі беззубі усмішки, і аж 5(!) перших «ма-ма»
37-річна Оксана одночасно виносила і привела на світ трьох хлопчиків і двох дівчаток (не рахуючи старшенької Аліси). Лікарі кажуть, що таке диво надзвичайно рідкісне при природному зачатті. В Україні таких, як Кобелецькі, більше немає. Малюки народилися із вагою від 1,2 до 1,8 кілограма і за допомогою медиків гарно поправлялися та наздогнали ровесників. Зважаючи на те, як тепер уже 39-річна жінка розповідає про своїх діток на спеціально створеній сторінці в «Інстаграм» із назвою «Odessa Five», вона зуміла налагодити життя так, що Диво з його добром і любов’ю триває і для малих, і для мами!
«Коли діти окремо одне від одного, вони спокійні. А разом не дають передихнути й хвилини — то тягнуть кудись важкий пилосос, то лізуть через паркан на город. Кожен із них має свій характер: Влад — задирака, Денис — спокійний і полохливий, Давид — наполегливий, Саша любить командувати, а Даша — кокетувати».
Тепер, коли малятам по 2 роки із хвостиком, жінка охоче ділиться досвідом, як налагодила побут. Спочатку прив’язувала їм на ручки різнокольорові стрічечки, щоб не плутати (колір стрічок пам’ятає й досі), і першим ділом знайшла помічницю. Окрім мами, звісно.
Батько взагалі їх не підтримує. Має платити аліменти — по 1300 гривень щомісяця на кожну дитину, але грошей не дає.
«Мій головний секрет успіху — мама. Вона й прибирає, й пере, й готує. Коли малюкам було три місяці, дві небайдужі одеситки найняли нам няню. Щомісяця використовуємо до 600 підгузків, тому без соціальної допомоги ми не впоралися б. Ліки видають безкоштовно. Мерія виділила гроші на холодильник. А Президент подарував автомобіль «Пежо» на вісім місць. Із дитячими меблями й одягом допомагають добрі люди з усієї країни… Минулої осені всі п’ятеро дітей по черзі перехворіли на пневмонію й кір. Два місяці лежали в лікарні».
Оксана «працює» мамою разом зі своєю мамою, яка свого часу молилася, щоб народився хлопчик та, як жартують у сім’ї, певно перестаралася. Ольга Іванівна переселилася до доньки, взяла на себе приготування та інші недрібниці побуту. Готує у двох мультиварках.
«Бабця часто варить їсти малюкам, їй вдається навіть одночасно всіх годувати! Куховарити доводиться постійно — вранці дітки їдять кашу з фруктами, в обід або на підвечірок треба вже першу страву, або ж м’ясо з пюре. Тож моя мама вправно закидає продукти одразу в дві мультиварки — тоді на день їжі вистачає. Особливо малята люблять млинці та макарони».
Спеціальні стратегії ця родина розробила і щодо прогулянок. До речі, шкодують, що візка на п’ятьох не існує. Отож виїжджають трьома: мають два подвійних і один простий. Звісно, спостерігати за малими у пісочниці теж мусить більш як одна пара очей, тому гуляти Оксані Кобелецькій допомагає няня:
«Малим цікаво на дитячих майданчиках, а в мене очі розбігаються: за ким стежити, куди мчати? Той летить під гойдалку, інший забирає в когось лопатку в пісочниці. Еееех!» «Поміж собою можуть або гарно бавитись, або вчепитися одне одному у волосся — все, як і в інших дітей».
Їхній батько Сергій Семенов із родиною не живе. Пішов від них, коли молодшим виповнилося півроку. Він взагалі їх не підтримує. Має платити аліменти — по 1300 гривень щомісяця на кожну дитину, — але грошей не дає. Каже, що не може заробляти через травму. У той же час відмовився виписуватися з квартири, яку подарувало дітям місто. Тож Оксана Кобелецька подала до суду.
Будучи постійно зі своїм маленьким домашнім дитсадком, колишній інженер-аналітик знайшла можливість «робити себе щасливою мамою» — пише про виховання малих в інтернеті. Публікації і фотографії дітей «дуже багатодітної» мами читають 63 тисячі підписників!
«До появи дітей я не знала, що таке «Інстаграм». Тепер для мене це спосіб не закостеніти в побуті й не впасти в післяродову депресію. Блог мотивує доглядати за собою й робити якісь вилазки — на природу чи в кафе. — Це приносить і дивіденди — роблю платну рекламу. Пости пишу вночі. До 22.00 діти засинають. Тоді у нас із мамою починається активне нічне життя. Прибираємо й нарешті вечеряємо. Десь за годину сідаю за комп’ютер. Мрію створити бренд дитячого одягу. Мені подобається розробляти ескізи. Бабуся у нас — швачка, а моделі — підростають».
«Знала: хай там як важко буде, нестиму свій хрест, навіщось він мені даний. Хоч я про це не просила».
За матеріалами gazeta.ua, styler.rbc.ua, life.pravda.com.ua