13–річний школяр мріє про власний… благодійний концерт для воїнів АТО
Золотий голос Ярослава Карпука зі Старої Вижівки знають на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Обдарований юнак займав чимало призових місць і став учасником пісенних шоу на багатьох телеканалах. Молодий виконавець виступав на Рівненському полігоні і перед бійцями ООС Уперше у його виконанні я почула Гімн України, коли Ярослав навчався у четвертому класі. Маленький чорнявий хлопчик стояв на порозі школи, і здавалося, що його голос лунав усюди: цей сильний альт заворожував
«Мене малого бабуся вчила грати на барабанах»
— Мої дідусь з бабусею — музиканти, саме їм я завдячую тим, що зараз умію і чим володію, — розповідає Ярослав. — Чотирирічного бабуся вже вчила вистукувати мелодію на барабанах під її супровід на фортепіано. Також змалечку з дідусем вони брали мене в церкву, де співали у хорі. А в третьому класі я виконував «Delilah» Елтона Джона на звіті музичної школи.
Ярослав отримав гран–прі та перше місце в обласному конкурсі «Срібні дзвіночки» у 2016 та 2017 роках. Його назвали найсильнішим голосом на Всеукраїнському конкурсі «Золотий перетин Львова». З перемогою повернувся і з Міжнародного конкурсу–фестивалю «Перлина Фест», що відбувся в Києві. Він — учень 8–А класу навчально–виховного комплексу «ЗОШ І–ІІІ ступенів — гімназія», що у Старій Вижівці.
У родині хлопчика чимало музикантів. Тож у домі, де зростав, постійно лунала музика. Адже всі чотири брати і мама Ярославового дідуся Віктора Мандзюка співали так, що про них знали і запрошували далеко за межі рідного села Грабове, що на Старовижівщині. Дев’ятеро сестер і брат у сім’ї бабусі Галини Мандзюк, які народилися і виросли в Любомльському районі, — не менш співучі. Отак вони і його привчали до музики: спочатку мама наспівувала йому колискові під звуки фортепіано, потім із бабусею Ярослав дуже полюбляв танцювати під швидкі і ритмічні мелодії. Вона вже 35 років викладає у Старовижівській музичній школі.
— Запам’ятався обласний конкурс «Яскраві діти України», що проходив у драмтеатрі, — пригадує Ярослав. — Я посів друге місце, але це зовсім не привід для смутку. Мене нагородили спеціальним призом — поїздкою у дитячий табір відпочинку в Пущу–Водицю, а пізніше презентували путівку у «Молоду гвардію». Завдяки музиці я отримав можливість побувати ще з кількома дітьми з України в Баку. Вперше летів літаком, і було дуже страшно, але коли потрапив в Азербайджан, то все видалось мені казкою. Після концерту ми ще й побували в посольстві України у цій країні.
На шоу «Україна має талант» отримав три «так»
Мама Ірина Вікторівна — найперша слухачка і прихильниця творчості Ярослава, вона супроводжує і підтримує його на всіх конкурсах. А найбільше юнак любить італійський гурт «Il Volo». Його пісні мелодійні та душевні.
— Виконую чимало композицій із їхнього репертуару, — розповідає школяр. — Мені доводилося співати італійською, польською, хорватською, англійською, сербською, тому мови треба підтягувати (усміхається).
Старовижівчанин узяв участь і в міжнародному фестивалі юних виконавців «Молода Галичина–2018», де був наймолодшим у своїй віковій категорії. Змагалися співаки з 13 країн світу. Хлопець презентував пісню «Новий день над Україною». А ще Ярослав вирішив спробувати свої сили в шоу «Україна має талант».
— Коли у мене немає настрою чи щось не вдається в навчанні, я сідаю за фортепіано і таким чином заспокоююсь, — каже Ярослав Карпук. — А ще граю на барабанах. Це теж допомагає звільнитись від негативних емоцій.
— Я не до кінця був готовий психологічно, — зізнається восьмикласник. — Не вистачало досвіду і впевненості. Отримав три «так», але у наступному турі далі не пройшов. Дідзьо, Кондратюк і Фролова оцінювали мій голос. Спочатку розчарувався, але дідусь із бабусею не дозволили опустити руки. Ця поразка стимулювала бути сильнішим і впевненішим у собі. Вважаю, що мені дуже пощастило з дідусем Віктором Федоровичем. Він зі мною тренується, виховує, шліфує, зорганізував хлопчачий гурт у Старій Вижівці, і ми зазвичай співаємо українські пісні акапельно. Назвали його «Вижичі».
Візит на урочистий прийом у подружжя Порошенків став для Ярослава повною несподіванкою.
— З Волині нас було шестеро, — розповідає юнак. — Не вірив своїм очам, що потрапив у Маріїнський палац, а поруч стоять Петро та Марина Порошенки, ми спілкуємось. А згодом мене ще й запрошують до мікрофона виконати пісню.
Ярослав каже, що зараз у нього відбувається мутація голосу, яким він буде в майбутньому — покаже час. Хлопець мріє співати тенором, прагне виконувати складні композиції. До того ж у нього є незвичайна дитяча мрія: влаштувати благодійний концерт для воїнів АТО.
— Коли у мене немає настрою чи щось не вдається в навчанні, я сідаю за фортепіано і таким чином заспокоююсь, — каже юний співак. — А ще граю на барабанах. Це теж допомагає звільнитись від негативних емоцій. Трішки важко поєднувати участь у пісенних конкурсах із навчанням, тож дякую вчителям за те, що вони мене підтримують і розуміють. Дуже люблю футбол, але пісня все ж перемагає. Прагну, звичайно, творити хорошу музику, але цілком усвідомлюю, що для цього треба багато працювати. І важливо мати не лише талант, а й удачу.