«Та, яка створила диво» — драма сильних жінок
У Волинському обласному академічному музично–драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка показали незвичайну виставу. Постановку за мотивами однойменної п’єси В. Гібсона і книги К. Морріс «Почути голос твій» здійснила заслужена артистка України Світлана Органіста, а ролі виконували батьки дітей із розладами аутичного спектру. Ідея належить батькам дітей з аутизмом, котрі об’єдналися в ГО «Повір у себе». Вони намагаються донести нам засобами мистецтва ті переживання й труднощі, з якими стикаються. Керівник осередку Інна Гачукова грала головну героїню — сильну жінку, якою і є насправді, адже виховує доньку з таким діагнозом. Вона наголосила на потребі не співчуття, а прийняття суспільством
Коли погасло світло, завіса відкрила картину: двоє батьків і лікар схилилися над ліжечком дитини. Фахівець заспокоює, що маля здорове, а воно починає нестерпно кричати. Мама в розпачі: чи ж може здорова дитинка увесь час плакати? Кейт помітила, що її донька не реагує на звуки й дії.
Інший спеціаліст ставить діагноз: аутизм. Психічний стан, що не лікується. Кейт і Келлер живуть надією, що хтось зможе їм допомогти, та у жалісливій любові і потаканні дивним вимогам дитини лише шкодять їй та іншій доньці, від цього страждає вся родина.
Вчений, який проводить дослідження аутизму, присилає до них свою студентку Елен. Вона береться вчити дівчинку деяким елементам самообслуговування. Це справа принципу: від нерозуміння іншими цієї проблеми помер її брат, не витримала й мама, малу Елен віддали до сиротинця. Незважаючи на невдачі та недовіру, міс Елен таки змогла навчити підопічну їсти ложкою, а не руками, просити предмети мовою символів і стати спокійнішою від того, що її розуміють. Може, тому така переконлива у ролі міс Елен Інна Гачукова, що сама це все пережила зі своєю донькою? Та й інші актори грали щиро, бо знають про аутизм не з книжок. Вистава тримала у безперервній напрузі, зі сльозами на очах глядачі захоплено аплодували виконавцям, бо вперше на сцені відверто побачили цю непросту ситуацію в такій родині.
— Нам дуже потрібні ці емоції і знання, що поряд такі жінки. Особливим людям вони допомагають відчути себе такими, як усі, а нам нагадують про честь і гідність, — дякував усім, хто долучився до створення постановки, заступник голови ОДА Сергій Кошарук.
— Нам дуже потрібні ці емоції і знання, що поряд такі жінки. Особливим людям вони допомагають відчути себе такими, як усі, а нам нагадують про честь і гідність, — дякував усім, хто долучився до створення постановки, заступник голови ОДА Сергій Кошарук.
За активну громадянську позицію, промоцію поваги до людей з особливими потребами та участь у театральній постановці оголошено подяку від голови Волинської облдержадміністрації колективу ГО «Повір у себе», директору облмуздрамтеатру Анатолію Гливі, заслуженій артистці України і режисеру–постановнику Світлані Органісті. Інна Гачукова подякувала за підтримку людей з інвалідністю голові ОДА Олександру Савченку, директору Луцького навчально–реабілітаційного центру Лесі Волинець, «добрій феї» Галині Цимбал, а особливо — Світлані Органісті, що непрофесіоналів зуміла підготувати до виходу на велику сцену.
— Зерно, яке сіється, може потрапити в різний грунт: у пісок — і згоріти, в болото — і згнити, а в добротному чорноземі прорости хорошим мистецьким твором, що й сталося, — відповіла Світлана Леонідівна і назвала виконавців ролей справжніми акторами і колегами. Вони хвилювалися, але грали так, щоб глядачу сподобалося. І жоден байдужим із залу не вийшов.