Як знайти роботу, не виходячи з дому
Про рекрутинг як ефективний інструмент у підборі персоналу, нові методи пошуку вакансій розповіли на прес-конференції в Луцьку
Нині роботодавці особливо гостро відчувають нестачу кваліфікованих робочих рук. Адже чимало волинян виїжджає за кордон. Тож обласна служба зайнятості шукає працівників не лише серед зареєстрованих безробітних, а й серед незайнятих краян. А таких у нас є майже 50 тисяч.
— Офіційних безробітних маємо 7,5 тисячі осіб. Цього недостатньо для задоволення потреб роботодавців у працівниках, — розповів директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.
Нещодавно запровадили ще одну новинку — інтерактивну карту актуальних вакансій із високим рівнем
зарплати.
Щоб допомогти людям знайти вакансію, служба зайнятості використовує всі можливі методи пошуку. Зокрема, рекрутинг. Із липня минулого року розпочали працювати у цьому напрямку. Нині роботодавців та безробітних обслуговують спеціалісти відділу рекрутингу Луцького міського центру зайнятості та сектор Ковельського міськрайонного. Окрім того, у 16 філіях служби є фахівці, котрі здійснюють функції рекрутера. Вони професійно супроводжують безробітного від початку пошуку до працевлаштування. Послуга рекрутингу безплатна і вигідна. Адже, як зазначила присутня на заході начальник відділу кадрів ТОВ «Західторгхліб» Наталія Демчук, роботодавець не витрачає часу і коштів на підбір кандидатів. Йому не потрібно розміщувати вакансії на платних ресурсах (він може використати сайти служби), шукати кандидатів, проводити співбесіди з ними. Це зроблять рекрутери. А людині, котра шукає роботу, вони нададуть професійний супровід від співбесіди до працевлаштування, а також індивідуальні поради щодо її проходження, складання резюме.
У роботі фахівці використовують останні тенденції й досвід міжнародних рекрутингових агенцій, HR-спеціалістів, хедхантерів. Шукають охочих працювати у соціальних мережах, на сайтах із пошуку роботи, моніторять повідомлення у засобах масової інформації, на дошках оголошень, зустрічаються зі студентами та учнями шкіл. В обласному центрі зайнятості працюють і над наповненням власної бази даних. А нещодавно запровадили ще одну новинку — інтерактивну карту актуальних вакансій із високим рівнем зарплати з використанням «Google maps». Її створили для Луцька і району. Послуга дає змогу отримати інформацію щодо наявності робочих місць залежно від територіального розташування, а також про умови праці, вимоги до кандидата, графік роботи, контакти рекрутерів.
За словами Романа Романюка, це лише перший крок. Невдовзі планують створити інтерактивну карту для всієї області. Вона буде на сайтах державних установ. На ній розмістять основні вакансії, що пропонують працедавці. Тож, аби знайти роботу, достатньо буде лише клікнути мишкою. Крім того, у центрі зайнятості підготували ще кілька безплатних додатків для користувачів мобільних пристроїв на системі Android. Зокрема, «Центр розвитку підприємництва», «Центр професійної орієнтації» та «Довідник послуг та пільг учасника АТО».
— Робимо все, щоб кожен міг легко та зручно знайти собі роботу, — підсумував сказане Роман Романюк.