Перший «плюсик» Зеленського: 8 травня він відзначив за українським сценарієм
День пам’яті та примирення новообраний Президент Володимир Зеленський провів у товаристві з двома ветеранами — зв’язковою УПА Параскевією Зеленчук та офіцером Червоної армії Іваном Залужним, які потиснули один одному руки
«Кіт у мішку», як називають Володимира Олександровича, виявився «котом» не для своїх опонентів та критиків, а для частини власних прихильників, а якщо точніше, то проросійських. Вони важко сприйняли, що новообраний глава держави 8 травня зустрівся з «бандерівкою» та радянським ветераном. Та ще й із яким: 101–річного капітана I рангу морської піхоти ВМФ СРСР, учасника Другої світової війни із Запоріжжя Івана Залужного російські ЗМІ називають «улюбленим ветераном Порошенка».
І не просто так. Минулого року Іван Залужний отримав із рук Президента орден «За мужність» III ступеня, а у 2015–му цей радянський солдат тиснув руку ще одному воїну УПА — Степанові Петрашу. Гостював Петро Олексійович у Запоріжжі в Залужного і в 2016–му. І ось слідом за Порошенком уже й Зеленський оприлюднив фото, на якому позує разом із відомим ветераном та зв’язковою УПА!
«Сьогодні ми вшановуємо і схиляємося перед усіма, хто боровся проти нацизму і загинув за Україну в роки Другої світової війни. Перед кожним, хто віддав своє життя заради миру. Миру, якого сьогодні так потребує Україна. Миру, запорукою якого стане єдність усіх українців. Для того, щоб у майбутньому нас об’єднували тільки перемоги», — такий, «об’єднавчий» підпис залишив Володимир Зеленський під знімком.
101-річного Івана Залужного російські ЗМІ називають «улюбленим ветераном Порошенка»...
Цілком правильний посил. Але він не сподобався проросійським ЗМІ, які натякнули, що 101–річний ветеран пішов на «замирення» з бандерівцями лише через те, що у 2014–му в зоні АТО в бою з російськими окупантами загинув його єдиний онук Іван Гутнік–Залужний. Мовляв, якби не цей факт, то радянський ветеран не ручкався б із повстанцями УПА.
Насправді вражає інше: навіть попри трагічний приклад Івана Залужного, в Україні і сьогодні є прихильники російського, чорно–білого трактування подій ІІ Світової війни з його «можем павтаріть», які чомусь не бачать, що і воїни УПА 80 років тому, і українські бійці зараз воюють з одним і тим же ворогом — московським. Що Україна поклала мільйони життів, щоб прогнати німецьких нацистів, але так і залишилася частиною іншої імперії — російської, під фальшивою назвою СРСР.
Для українців, як бездержавного народу, ІІ Світова війна була набагато болючішою та трагічнішою. Тому ми, як ніхто, маємо розуміти її причини, пам’ятати про жертви і шукати між собою примирення. Це наш, український погляд. І, на щастя, саме до нього схиляється Володимир Зеленський.