Купичівські юнкори відзначилися на Міжнародному медіа-конкурсі
Нещодавно в Миколаєві відбувся юнкорівський зліт «Засоби масових комунікацій сьогодні і завтра» у рамках ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, організованого Національною спілкою журналістів України, Академією педагогічних наук, Асоціацією молодіжної преси і Коледжем преси та телебачення
Наталія ТАРАСЮК
2087 конкурсних робіт — це друковані та стінні газети, інтернет-видання, теле-, фото-, радіорепортажі тисяч юнкорів, серед яких і учні Купичівського ліцею, що на Турійщині. Їхня газета «Шкільний дзвінок» уже вшосте стала лауреатом цього змагання, а привітав їх президент конкурсу, заслужений журналіст України Гліб Головченко.
Для учасників організували екскурсію до навчального центру Військово-Морських сил ЗСУ, ознайомили з умовами підготовки військовослужбовців. Діти випробували сили в тирі та на тренажерах, поспілкувалися з керівником служби Міністерства інформполітики України Геннадієм Семенченком, першим секретарем НСЖУ Ліною Кущ, побували на презентації соцпроекту «Книга добра» від почесного консула Угорщини в місті Івано-Франківську Василя Вишиванюка та директора благодійного фонду «Чисті серцем» Ірини Рабарської. Це видання з найцікавішими історіями та ілюстраціями про добро створили у майстернях Центру української культури в Таллінні (Естонія) на папері з бавовни і трав, який зберігається понад тисячу років. Юнкори отримали її друковану копію. Цікавими були творча зустріч із письменником і журналістом Павлом Кущем та відвідини зоопарку. Тож купичівські ліцеїсти повернулися додому з незабутніми враженнями та новими ідеями.
17 травня
Сонце (схід — 5.26, захід — 21.05, тривалість дня — 15.39).
Місяць у Терезах, Скорпіоні. 13–14 дні Місяця.
Іменинники: Климент, Кирило, Микита, Никифор, Пелагія, Марія, Антон.
18 травня
Сонце (схід — 5.25, захід — 21.06, тривалість дня — 15.41).
Місяць у Скорпіоні. 14–15 дні Місяця.
Іменинники: Ірина, Ярина, Яків, Адріан, Варлам.
19 травня
Сонце (схід — 5.23, захід — 21.08, тривалість дня — 15.45).
Місяць у Скорпіоні, Стрільці. 15–16 дні Місяця.
Іменинники: Іов, Денис, Михайло, Василь, Іван, Касян, Альберт.
20 травня
Сонце (схід — 5.22, захід — 21.09, тривалість дня — 15.47).
Місяць у Стрільці. 16–17 дні Місяця.
Іменинники: Антонида, Давид, Йосип, Стефан, Сидір, Іван.
21 травня
Сонце (схід — 5.21, захід — 21.10, тривалість дня — 15.49).
Місяць у Скорпіоні, Стрільці. 15–16 дні Місяця.
Іменинники: Іван, Арсеній, Адріан, Емілія, Василь, Григорій, Макар.
22 травня
Сонце (схід — 5.20, захід — 21.12, тривалість дня — 15.52).
Місяць у Стрільці. 16–17 дні Місяця.
Іменинники: Микола, Христофор, Килина, Гаврило, Еразм, Онисим.
Погода
«Дощ полив і день такий полив’яний…»
17 травня вшановується пам’ять мучениці Пелагії, діви Тарсійської. У давнину цього дня рубали дерево на вичинку ложок. Наші пращури на Пелагею чекали сильного дощу, оскільки він приносить щедрий врожай. У цей час зеленіє дуб, зацвітає калина, шипшина
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Світлани Дриганюк, 17 травня — хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, вночі місцями гроза. Вітер південно-східний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 10–15 градусів тепла, вдень — 19–24 вище нуля. 18-го — мінлива хмарність, невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер південно-східний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 10–15 градусів тепла, вдень — 20–25 із позначкою плюс. 19–20-го — мінлива хмарність, вночі невеликий короткочасний дощ, вдень місцями дощитиме. Вітер східний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 10–15 градусів тепла, вдень — 19–24 із позначкою плюс. 21–22-го — мінлива хмарність, місцями невеликий короткочасний дощ. Вітер південно-східний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 9–14 градусів тепла, вдень — 18–20 із позначкою плюс.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 17 травня було 1947 року — плюс 30, найхолодніше — 2016-го — плюс 2 градуси.
У Рівному 17 травня — хмарно, дрібний дощ. Температура повітря — 15–24 градуси тепла. 18-го — хмарно, дощ з грозами. Температура повітря — 15–22 градуси з позначкою плюс. 19–21-го — хмарно, дощ. Температура повітря — 14–22 градуси тепла.
«Чумачечий» кіт у супермаркеті
Буває, що й пухнастики лякають собак
Андрій БОРКОВСЬКИЙ
Голосне «няв» пролунало в магазині в той момент, коли до каси підійшла дама з песиком невизначеної породи на руках. Той невпевнено роззирнувся і потягнув носом. Нявкання повторилося ще кілька разів. Урешті появилося і джерело звуків. Розкішну бенгальську кішку дівчина везла на візку. Та гучно подавала голос. Собачка занервував і ткнувся в рукав господині.
— Я ж таки думаю, що чулося, ніби кіт нявчить, — засміялася касирка.
За хвилину песик із хазяйкою опинилися на вулиці.
— Ходи додому, маленький, — каже жінка. — А то в магазині якийсь «чумачечий» кіт.
І знову в Луцьку лунатиме: «Ти не згасла, зоре ясна...»
Микола Онуфрійчук
Виповнюється 75 літ від початку примусового виселення українців з етнічних земель — Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Лемківщини, Бойківщини. Ця репресивна акція та Друга світова війна принесли багато горя і людських жертв. Нащадки не забувають про це. Традиційним став обласний фестиваль-конкурс «Ти не згасла, зоре ясна...» імені заслуженого артиста України Олександра Самохваленка. 19 травня захід відбудеться 11-й раз. Його мета — засобами культури й мистецтва відроджувати й зберігати традиції, звичаї рідного краю, підтримувати його обдарованих нащадків. У попередніх фестивалях взяли участь 2210 осіб — депортованих українців та їхніх онуків і правнуків, 313 стали лауреатами, троє удостоєні гран-прі.
Волинське товариство «Холмщина» запрошує на захід земляків та усіх охочих до пісні й художнього слова. Початок об 11-й годині 19 травня у Палаці культури Луцька.
Вхід вільний.
Коли камери ефективніші, ніж прохання!
Бувати в Луцькому зоопарку завжди цікаво. Спостереження за природою створює особливий настрій, який, щоправда, часто псують самі відвідувачі
Олександр ДУРМАНЕНКО
Четверо жінок із двома великими пакетами одразу привернули увагу. Вони голосно коментували поведінку тварин і сміялися з власних жартів. Почув, що планують в бесідках пообідати. Що ж, подумав, ми теж часом влаштовуємо такі пікніки. Аж тут одна з них різко кинула: «Ну то й що, що написано. А ми акуратно». Подруги щось заперечили, але жінка наполягала: мовляв, хай там собі пишуть, шо хочуть. Виявилося, настрій колєжанок зіпсували попереджувальні таблички про заборону розпивання алкоголю. І мій серйозний вигляд, дитина поряд та фотоапарат на шиї трохи їх компроментували. Новоприбулий товариш зиркнув на мене і сказав: «Ну й нема шо тут робити. Понаписували вони… Пішли в парк — на лавочки».
Тож одними попередженнями важко «достукатися» до людей. Більш дієвими були б покарання штрафом. І добре було б, аби у громадських місцях велися відеоспостереження і були попередження, що протиправні дії фіксуються.
Усміхніться!
Було таке хобі ...
На прийомі у психолога.
– Розкажіть про свої хобі, улюблені заняття.
– У 13 років я захоплювався фотографією. А потім мама її знайшла і... я перестав нею захоплюватися...