На нараду до губернатора Савченка не прийшли навіть його улюблені ЗМІ
Десятий керівник виконавчої влади області за роки Незалежності розповів про головні досягнення та найбільші провали за 14 місяців головування в нашому краї та висловив побажання своєму наступнику в ексклюзивному інтерв’ю журналісту «Волині» після оперативної наради в облдержадміністрації, яка, за його словами, не була «прощальною»
Нагадаємо читачам, що генерал-полковник МВС Олександр Савченко був призначений на посаду 23 березня 2018 року. Представляючи його, Петро Порошенко тоді сказав ключову фразу: «Ми не дозволимо перетворити Волинь на будь-чию вотчину». Що з цього вийшло, ми з вами вже знаємо.
На нараді у голови Волинської облдержадміністрації щодо підсумків опалювального сезону 2018–2019 років та підготовки до наступного чомусь, окрім кореспондента «Волині», не було більше представників ЗМІ (очевидно, вже вважають губернатора «збитим льотчиком»). Хоча за час обіймання ним посади він чи його команда жодного разу не висловилися за те, щоб на сторінках провідного друкованого видання краю — газети «Волинь» — донести до читачів свою думку. Довіряв ЗМІ олігархів, позицію яких підтримував. Лише зараз пан Савченко відповів на запитання нашої газети.
Головна порада — не рубайте з плеча!
— Пане голово, якраз минуло 14 місяців, як ви очолили виконавчу владу області. Розкажіть про ваші найважливіші досягнення та найбільші провали.
— Дякую, що нагадали про цю дату (усміхається. — Авт.). Так відразу й не скажеш про успіхи та невдачі. Провали у роботі є. Вони пов’язані не з моєю особистою участю. Школи, які ми намагалися добудувати в Осівцях та Любохинах до 1 квітня, ще не завершені, тому що немає коштів з Державного фонду регіонального розвитку. На Стобихівку виділено 5 мільйонів гривень на цей рік, але поки що ми їх не отримали. Це реальні провали, адже я людям обіцяв, коли з ними зустрічався.
Не знаю, чи можна вважати досягненням дорогу з Луцька до Ковеля — відрізок до села Козин, яку ми завершимо у перших числах червня. Закінчили трасу до Володимира-Волинського, але не ми її розпочинали. Зробили дорогу з Володимира до Нововолинська — це досягнення чи ні?
Відкрили 19 інклюзивно-ресурсних центрів і ще заплановано. Це результат роботи, який оцінила Європа. З них 8 чи 9 зроблено за кошти об’єднаних територіальних громад. У Ратному недобудований дитячий садок, який стояв 5 років, запустили. Багато чого можна мені ставити у вину, але процес я запустив.
— Олександре Іллічу, чи маєте якусь інформацію про вашого наступника?
— Я дійсно, як і всі губернатори, написав заяву з проханням звільнити мене з посади за власним бажанням, — розповів пан Савченко. — Але не знаю, коли Кабмін її розгляне. За Конституцією, Президент має право звільняти й призначати голів ОДА за поданням уряду. Це може статися хтозна-коли. Але я готовий, якщо буде указ, подякувати всім і піти. Тому сьогоднішня нарада зовсім не була «прощальною».
— Чомусь на оперативці не було представників ЗМІ, крім «Волині». Це вже якесь ігнорування, як ви вважаєте?
— Правильно наша преса реагує (усміхається. — Авт.). Що з ним говорити — якась бліда тінь. Можливо, це пов’язано з погодою, й вони десь відпочивають. У мене немає претензій до преси. Я вже неодноразово заявляв, що відкритий для спілкування і готовий давати коментарі.
— Що б ви хотіли побажати своєму наступнику?
— Я передбачаю, що це йому скажу особисто. Ніхто сьогодні ще не знає, хто займе цю посаду. Є певне коло осіб, які надіються, що вони знають. Але це може бути зовсім не так, як вони думають. А новому голові обласної адміністрації, це може бути чоловік чи жінка, скажу: на княжій Волині живуть добрі, справедливі люди, дещо закриті й обережні. Вони відразу не йдуть назустріч, а вичікують, тиждень-місяць, а потім відкриваються. Тоді з ними можна працювати. Головна порада — не рубайте з плеча!
За роки Незалежності на Волині було 10 керівників виконавчої влади (Борис Клімчук двічі очолював ВОДА):
Володимир Блаженчук (березень 1992 — квітень 1994) — представник Президента України
Юрій Ленартович (квітень 1994 — березень 1995) — представник Президента України
Борис Клімчук (липень 1995 — червень 2002) — голова Волинської обласної державної адміністрації
Анатолій Француз (червень 2002 — лютий 2005)
Володимир Бондар (лютий 2005 — листопад 2007)
Микола Романюк (грудень 2007 — березень 2010)
Борис Клімчук (березень 2010 — лютий 2014)
Олександр Башкаленко (5 лютого — 2 березня 2014)
Григорій Пустовіт (2 березня 2014 — 24 липня 2014)
Володимир Гунчик (24 липня 2014 — 23 березня 2018)
l десятим став Олександр Савченко — з 23 березня 2018.