Волинянам допікають комарі й кліщі
Маленькі кровопивці можуть “нагородити” багатьма великими проблемами зі здоров'ям, застерігає Волинський лабораторний центр МОЗ
Зокрема, в області реєструються випадки дирофіляріозу, небезпечної гельмінтозної недуги, що виникає після укусу комара. Захворюваність носить спорадичний характер, за період 2010- 2017 років було зареєстровано 13 випадків (у м.Луцьк та м.Ковель, Луцькому, Любешівському, Ратнівському, Ковельському, Камінь — Каширському, Володимир — Волинському та Ківерцівському районах). У березні 2019 року було виявлено хворобу в жителя Камінь- Каширського району, котрий проходив військову службу на Сході України. Діагноз підтверджено паразитологічною лабораторією ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Допікають волинянам і кліщі. Найпоширенішими інфекціями, що передаються цими комахами, є: кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма (бореліоз), геморагічна лихоманка Крим-Конго, гранулоцитарний анаплазмоз, ерліхіоз. Щорічно, лабораторією особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» мікроскопічно досліджується 100-300 кліщів, знятих з людей, в 25-35% виявлені позитивні знахідки борелій. У 2019 році при плановому моніторингу навколишнього середовища на природно-вогнищеві інфекції досліджено понад 2 тисячі кліщів, у 1% виявлено культуру туляремії (Камінь-Каширський район), крім того досліджено 90 кліщів знятих з людей, в 25% виявлено клітини морфологічно схожі до борелій.
Найпоширенішими інфекціями, що передаються цими комахами, є: кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма (бореліоз), геморагічна лихоманка Крим-Конго, гранулоцитарний анаплазмоз, ерліхіоз.
На сьогодні в області встановлено майже 130 населених пунктів, де виявлявся лаймбореліоз (хв. Лайма). Хвороба реєструється у всіх районах та містах, та має тенденцію до росту, наприклад- у 2008р. було зареєстровано 5 випадків, а в 2018р. — 44 випадки. Вже у поточному році лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на лаймбореліз у мешканки одного із сіл Маневицького району та триває епідрозслідування випадку захворювання у дитини, котру вкусив кліщ на території Луцького парку.
Торік зросла кількість хворих на кліщовий вірусний енцефаліт (КВЕ) — 5 випадків. Недугу реєстрували у м. Луцьку та Ратнівському районах (по 2) та Маневицькому районі.