Який посуд купити, щоб собі догодити
Багато в чому якість страви і легкість її приготування залежать від правильного вибору каструлі. Тож з’ясуймо, який вид можна назвати найбільш універсальним
Емальовані
Плюси: легкі, красиві, в них швидко закипає вода, можна зберігати їжу в холодильнику, оскільки емаль захищає її від окислення і впливу солей металу.
Краще підходять для варіння супів, компотів, гарнірів.
Мінуси: таке покриття крихке, а тому — тимчасове, вимагає обережного користування. Його не можна терти з абразивами і мити кислотовмісними розчинами, наприклад оцтом і лимонною кислотою, щоб не зіпсувати. Якщо емаль геть потоншала або збилася, посуд стає непридатним, оскільки відкритий метал «віддаватиме» їжі шкідливі для здоров’я солі.
Як вибрати: каструлі можуть покриватися емаллю двома способами: за допомогою занурення або напилення. Нині багато виробників застосовують другий варіант, але таке покриття виходить тонким і недовговічним. Тому шукайте каструлю, котру виготовляють за технологією занурення. Спосіб нанесення емалі легко визначити: треба тільки знайти на зовнішній стороні посуду 2–4 темні цятки — це місця, до яких були встановлені кріплення перед покриттям.
Ще один важливий момент — колір каструлі всередині. Якщо із зовнішнього боку він може бути будь–яким, то всередині — тільки чорним (не коричневим), білим, кремовим (не жовтим), сіро–блакитним і синім. Емаль іншого забарвлння токсична. Також перевіряйте каструлю на наявність сколів і вм’ятин на стінках і пам’ятайте: чим товстіше покриття — тим довше вона прослужить.
Алюмінієві
Плюси: легкі, швидко нагріваються. Краще підходять для кип’ятіння молока, варіння яєць, пельменів і макаронів.
Мінуси: легко деформуються і з часом темніють. Цей посуд може змінювати смак їжі через властивості алюмінію вступати в реакцію з кислотами і лугами, виділяє токсичні солі металу в дуже малих дозах, які поступово накопичуються в організмі. Не зовсім підходить для варіння дитячих і дієтичних страв, приготування складних наїдків, наприклад плову, а також кислих продуктів.
Як вибрати: алюмінієва каструля повинна мати рівне й товсте дно (понад 3мм), товсті стінки (більш як 1,5 мм) і кришку, що щільно прилягає. Також звертайте увагу на ручки — вони мають бути не приварені, а прикручені болтами.
Про інші види — у наступному номері