На Волині село поміняло підпорядкування і… залишилось без грошей
Викрутаси децентралізації на Горохівщині: з бюджету колись «рідної» Цегівської сільської ради кошти на сільські потреби вже, а з Журавниківської - ще не дають
Ще в минулому році громада Сільця вирішила вийти зі складу Цегівської, а натомість приєднатися до Журавниківської сільської ради. Законність цього волевиявлення прописано в рішенні Волинської обласної ради від 26.09.2018 року «Про підпорядкування села Сільце Цегівської сільської ради Горохівського району Журавниківській сільській раді» і опубліковано в щотижневому нормативному бюлетені «Відомості Верховної Ради України» №5 від 1.02. 2019 року.
Рішення прийняті, та селяни після них потерпають від безгрошів’я. Кажуть, що місцеві платники податків справно сплачують їх до бюджету Цегівської сільської ради, а взамін після від’єднання нічого не отримують. Чули, що така ситуація буде до закінчення бюджетного року, що й викликає обурення.
- Хотіли відремонтувати обеліск у центрі села. В садочок вкрай потрібна електрична плитка. Наразі весь благоустрій взяли на себе чималою грошовою ношею місцеві аграрії, підприємці. Але ж це не вихід, - розповідали жінки.
- Хотіли відремонтувати обеліск у центрі села. В садочок вкрай потрібна електрична плитка. Наразі весь благоустрій взяли на себе чималою грошовою ношею місцеві аграрії, підприємці. Але ж це не вихід, - розповідали жінки.
За коментарем звернулася до Цегівського сільського голова Валентина Фищука. З його слів, після приєднання Сільця до Журавниківської сільської ради з Цегівської сільської ради було відправлено листи у всі інстанції, які мали б пояснити процедуру передачі матеріально-технічних цінностей, фінансові нюанси. Однак відповіді не отримали досі з жодної фінансової установи. Наразі Цегівська сільська рада продовжує утримувати сілецькі дитячий садочок і клуб, виплачуючи їх працівникам заробітну плату. Питання щодо придбання в ЗДО електричної плити мало слухатися на сесії сільської ради, але на ній три депутати зі Сільця були відсутні. Отож розгляд перенесли на чергове сесійне засідання.
- Щодо обеліска, то він не є на балансі Цегівської сільської ради. То як можемо фінансувати цей об’єкт? Рішення приймають депутати. Ніхто не буде робити порушень Бюджетного кодексу. Наразі всі жителі Сільця йдуть за довідками в Цегів. Як буде після утворення Мар’янівської об’єднаної територіальної громади 30 червня, теж ніхто не знає. І алгоритм від’єднання-приєднання села потрібно було продумувати від початку до кінця, - пояснив Валентин Фищук.
Зі запитанням про Сільце звернулися й до Журавниківського сільського голови Віталія Сойка. Ось що він сказав:
-Згідно з Бюджетним кодексом України, в цій ситуації всі фінансові операції зможемо проводити з початком нового бюджетного року. Щоб узаконити видачу довідок, наразі написали клопотання до Цегівської сільської ради про передачу книг погосподарського обліку. Чекаємо звідти відповіді.