Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
Митрополит Драбинко подарував волинському музею унікальне видання Пересопницького Євангелія

Друк книги вийшов унікальним, адже не зникла жодна позначка, яка з’явилася за 450 років на його сторінках!

ВолиньUA

Митрополит Драбинко подарував волинському музею унікальне видання Пересопницького Євангелія

Учора у Володимирі-Волинському митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко вручив копію Пересопницького Євангелія представникам Володимир-Волинського історичного музею

Про це інформує «ВолиньUA».

Презентація проходила у культурно-мистецькому центрі ім. Тараса Григоровича Шевченка. Начальник відділу культури та туризму Володимир-Волинської міськради Роман Віслобоков розповів історію написання Пересопницького Євангелія, адже ця книга написана у 16 столітті староукраїнською мовою і на ній, при вступі на посаду, присягають президенти України.

З вітальним словом виступив і директор Володимир-Волинського музею Володимир Стемковський, який розповів про відреставровані зразки сакрального мистецтва, які з сьогоднішньої нагоди представили у КМЦ.

Варто зазначити, що митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр є духівником фонду «Пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира». У своєму виступі він наголосив на тому, що сьогоднішня подія стала можлива завдяки тому, що понад 10 років тому Блаженніший Митрополит Володимир ініціював створення факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

У своєму виступі він наголосив на тому, що сьогоднішня подія стала можлива завдяки тому, що понад 10 років тому Блаженніший Митрополит Володимир ініціював створення факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

Владика зазначив, що для пергаменту на якому воно написано потрібні 430-450 шкур телят. У свій час Іван Мазепа теж фундував цю книгу, давав її на реставрацію, зокрема обтягнув оксамитом. На Євангелії залишився автограф гетьмана.

Факсимільне видання по вазі відповідає оригіналу – це 9,5 кілограмів. Папір для його друку шукали дуже довго, адже хотіли, щоб він був максимально наближений до пергаменту на якому був написаний оригінал. Папір віднайшли аж у Голландії і видавництво «АДЕФ-Україна» його видало. Друк вийшов унікальним, адже не зникла жодна позначка, яка з’явилася за 450 років на його сторінках.

За словами єпископа Володимир-Волинського та Турійського Матфея, вручення Євангелія, для нашого регіону є знаковою подіє, яка буде записана у літопис краю.

Джерело: ВолиньUA
Telegram Channel