Як відмити посуд від пригорілого варення
Не раз у житті варимо варення. І ось халепа: воно пригоріло! Позбутися від нагару цілком можливо
Якщо каструля пригоріла трішки, то необхідно залити її водою, почекати кілька хвилин і видалити пригар за допомогою губки. Якщо ж ситуація складніша, доведеться докласти ще деяких зусиль. І тут для кожного виду посуду підійде свій рецепт очищення.
Алюміній
Розм’якшити застиглий цукровий сироп в алюмінієвій каструлі здатна лимонна кислота. Якщо варення пригоріло на всій площі посуду, наповніть його водою трохи вище лінії нагару, додайте лимонну кислоту (чайна ложка на літр води). Поставте каструлю на вогонь і дайте прокипіти близько десяти хвилин із накритою кришкою.
Якщо немає лимонної кислоти, скористайтеся харчовою содою. Добавте її в каструлю з водою, налийте силікатного клею і залиште кипіти протягом пів години. Потім потрібно помити каструлю щільною губкою.
Можна змішати стружку господарського мила із силікатним клеєм і натерти пригорілу поверхню цією сумішшю. Через кілька хвилин і прополосніть. Але цей метод дієвий, коли каструля пригоріла.
Емаль
Головне: ніколи не піддавайте емальовані вироби різким коливанням температури. Не заливайте їх холодною водою відразу, як тільки зняли з вогню.
При чищенні емалі доможе суміш води, оцту, солі та лимонної кислоти. Для цього налийте розчинені речовини в каструлю і прокип’ятіть. Дивовижний результат виходить і від впливу на пригорілу поверхню яблучної шкірки, яка за своїми властивостями дуже нагадує лимонну кислоту. Покладіть чимало шкірок у каструлю, залийте водою і поваріть на повільному вогні.
Видалити нагар можна і за допомогою молочної сироватки. Вона допомагає не тільки видалити залишки варення, а й залишити після чищення білу поверхню.
Якщо ж після чистки каструлі на ній залишилися темні плями, прокип’ятіть у ній трохи відбілювача.
Ніколи не піддавайте емальовані вироби різким коливанням температури. Не заливайте їх холодною водою відразу, як тільки зняли з вогню.
Чавун
Варити варення в чавунному посуді дуже зручно, але потрібно пам’ятати: в них не можна надовго залишати готовий продукт.
Найкраще чавунні каструлі відчищаються теплими. Відразу залийте пригорілий посуд теплою водою, додайте в неї кілька ложок соди, що підсилить ефект розчинення.
Спробуйте також, як і у випадках із алюмінієвим посудом, залити каструлю оцтом або розчиненою лимонною кислотою і поставте її на вогонь. Сміливо можете скористатися металевими щіточками, які чудово справляться з нагаром. А от алюміній терти такими щітками не варто.
Кераміка
Тут найдієвішою буде лимонна кислота. Або насипте невеликий шар солі на пригорілу поверхню і залиште на кілька годин. За цей час шар цукрового сиропу розм’якне, і каструлю можна легко вимити водою.
«Нержавійка»
Універсальний засіб із води з оцтом та сіллю підійде і для цієї поверхні. Перевага нержавіючої сталі в тому, що для її чищення можна використовувати будь–які засоби, в тому числі і жорсткі щітки чи губки. Від них покриття каструлі не пошкодиться.