В Україні іноземці відвідують офтальмологічні клініки, стоматкабінети або їдуть у санаторії.
65 Тисяч іноземців торік приїздили в Україну лікуватися і відпочивати в санаторіях.
Найчастіше іноземці відвідують офтальмологічні клініки, стоматологічні кабінети або відправляються на санаторно-курортне лікування. Пацієнти приїжджають з США, Канади, Італії, Польщі, Угорщини тощо. Вартість лікування в Україні може бути в кілька разів нижчою порівняно з цінами на аналогічні послуги за кордоном.
Про це на прес-брифінгу, присвяченому розвитку медичного туризму, розповіла президент Асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська, повідомляє журналіст НВ Бізнес. Минулого року, за даними асоціації, в Україну на лікування приїхало близько 65 тис. іноземців. Їх кількість з минулого року трохи збільшилася, додала Янишевська.
В середньому кожен іноземець витратив в клініці $2−2,5 тис.
Пацієнтів могло бути і більше, якби Україна не проводила жорстку візову політику, повідомила глава підкомітету з туризму та курортів Комітету Верховної ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму Анна Романова. За її даними, оформляти українську візу необхідно громадянам 126 країн світу. «Наша віза обходиться удвічі дорожче, ніж шенгенська. І вимоги набагато жорсткіші», — каже вона і додає, що останні кілька років зростає кількість відмов іноземцям на в'їзд в Україну. В середньому кожен іноземець витратив в клініці $2−2,5 тис.
Обсяг світового ринку медичного туризму становить $439 млрд. У найближчі 10 років він буде рости на 10−20% в рік, за кордон на лікування буде їздити 3−4% населення планети.