Пригорнутись до мами, заснути на руках у тата
Якщо малюку пощастило з цим, він виросте міцнішим, краще розвиватиметься Національна клінічна дитяча лікарня у штаті Огайо (США) ініціювала цікаве дослідження, участь в якому взяли 125 немовлят.
Експеримент мав на меті проаналізувати, як фізичні доторки впливають на стан організму, розвиток мозку, сприйняття, чутливість та соціальну взаємодію дитини в майбутньому.
Науковці дійшли висновку, що тактильні моменти — годування грудьми, заколисування на руках, обійми — посилюють зв’язки між клітинами мозку, і дитина зростає набагато здоровішою і розумнішою.
Науковці дійшли висновку, що тактильні моменти — годування грудьми, заколисування на руках, обійми — посилюють зв’язки між клітинами мозку, і дитина зростає набагато здоровішою і розумнішою. Особливо тактильний контакт важливий для недоношених новонароджених — він допоможе їм зміцніти, а згодом швидше адаптуватися до соціуму. Тому медики радять, щоб малюки спали у тата на руках або під боком у мами, щоб їх носили, а не возили у візочках.
Для старших діток теж дуже важливі обійми як вияв близькості з батьками. Вони підвищують рівень окситоцину — «гормону любові» в крові, а від цього залежить відчуття захищеності, впевненості у собі. Так у родині вибудовуються тісніші стосунки, знижується рівень стресу та можливих конфліктів у майбутньому.