Лікарням Луцька – підтримка і сприяння*
Ігор Палиця проінспектував місцеві медзаклади
Голова Волинської обласної ради, кандидат у народні депутати у виборчому окрузі № 22 (м. Луцьк) Ігор Палиця днями відвідав лікувальні заклади обласного центру та поспілкувався з медиками
Перинатальний центр готується до відкриття
Він розпочне роботу вже у другій декаді липня. Унікальний для України заклад впроваджуватиме найсучасніші медичні практики, а також забезпечуватиме максимальний комфорт для пацієнтів і їхніх родин.
Саме завдяки домовленості керівника вищого органу представницької влади на Волині з прем’єром Володимиром Гройсманом у 2017 році область отримала 64,4 млн грн (45 млн — з держбюджету та 19,4 млн — з Державного фонду регіонального розвитку) на добудову центру. Ще 10 млн грн виділили в 2018–му, а Фонд Віктора Пінчука у відповідь на звернення голови облради пообіцяв профінансувати купівлю обладнання на 6,5 млн грн. Долучився до облаштування медзакладу й Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», пожертвувавши 1 млн грн на придбання дихального апарата.
На обладнання з обласного бюджету цьогоріч виділили 16 млн грн. Проте цих коштів недостатньо — необхідно ще 16 млн грн, аби докупити все, що потрібно для роботи.
Зі слів в. о. гендиректора Волинського обласного перинатального центру Ірини Горавської, заклад готовий до роботи на 99%, а безпосередньо саме відкриття відбудеться у другій декаді липня.
«Я цілком задоволений підготовкою перинатального центру. Це той випадок, коли керівник справді на своєму місці, а його відповідальний підхід дає чудовий результат. Окрім того, Ірина Іванівна зібрала прекрасний колектив професіоналів, який, я сподіваюся, реалізує весь потенціал цього надсучасного медзакладу», — зазначив Ігор Палиця.
Проблеми дитячої лікарні потребують нагального розв’язання
Серед них — брак обладнання і потреба в оновленні матеріально–технічної бази, у ремонті приміщень, а також розвиток закладу. Після огляду відділень лікарні разом із генеральним директором ВОДТМО Сергієм Ляшенком Ігор Палиця зустрівся з працівниками. Медики розповіли, що чималого дискомфорту батькам і дітям завдає пішохідний перехід, який не адаптований для дитячих візочків. Окрім того, він — на ділянці дороги, де водії часто рухаються з великою швидкістю. Тому є потреба у встановленні лежачого поліцейського чи світлофора, аби створити безпечні умови для пішоходів.
Є скарги і на комунальне підприємство, яке після завершення робіт не облаштувало території. Тож подвір’я лікарні час від часу підтоплює.
Ігор Палиця пропонує запровадити бюджетно-страхову медицину: це дасть змогу пацієнтам знати, за що вони платять, а лікарям — отримувати достойну зарплату.
Ігор Палиця обговорив із колективом міські та загальнодержавні проблеми: це і сморід у Луцьку, і низький рівень оплати праці та як наслідок — трудова міграція професіоналів за кордон, а також перспективи розвитку закладу. Зокрема, переведення санаторію ВОДТМО, який розташований у селі Дачне під Луцьком, на госпрозрахунок. Таким чином мігли б заробляти самі на себе, зменшивши фінансове навантаження.
Голова облради зазначив, що огляд відділень і приміщень лікарні справив на нього гнітюче враження. Є низка проблем, які потребують нагального розв’язання. У той же час, зі слів Ігоря Палиці, виникають питання щодо того, як керівництво медзакладу підходить до їх вирішення.
Для медиків планують будувати житло
Волинська обласна клінічна лікарня — один із найкращих закладів серед аналогічних в Україні. Попри це, під час зустрічі з колективом Ігор Палиця наголосив, що завжди є простір для розвитку і навчання, а тому в діагностиці й лікуванні слід максимально залучати сучасні технології та підходи й укріплювати матеріальну базу лікарні. Та чи не найбільше медиків хвилює проблема оплати праці — здебільшого саме через низькі зарплати професіонали їдуть з України працювати за кордон. Аби виправити цю ситуацію, Ігор Палиця пропонує запровадити бюджетно–страхову медицину: це дасть змогу пацієнтам знати, за що вони платять, а лікарям — отримувати достойну зарплату. Базові медичні послуги та допомогу незахищеним верствам населення надаватимуть безплатно, решту — за кошти страхових фондів.
Також він звернув увагу на проблему забезпечення медиків житлом. Люди, які віддали роки праці та рятували життя, часто не мають змоги самостійно розв’язати житлове питання, тому Ігор Палиця запропонував керівництву лікарні розглянути перспективу зведення будинку для лікарів. Якщо знайти відповідну територію та залучити місцевий бізнес, реалізація такого проєкту дала б змогу забезпечити житлом десятки сімей медиків.
Голова Волиньради розповів, що особистий внесок Івана Сидора, який очолює лікарню понад 35 років поспіль, визначний. Адже не в останню чергу саме завдяки лікарському й управлінському таланту Івана Миколайовича обласна лікарня — одна з найкращих в Україні. Цьогоріч завершився контракт із нинішнім очільником медзакладу, і вже 8 липня розпочався конкурс, на якому обиратимуть нового директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради. Тому Ігор Палиця закликав колектив не бути байдужими і взяти участь у ньому, аби мати керівника, який достойно реалізує амбітні починання цього закладу та буде примножувати його здобутки.
А в інфекційній —завершують сучасний ремонт
Інтер’єр, у якому, зі слів лучан, можна було знімати фільми жахів, уже в минулому. Тепер тут нові підлоги, стіни, стелі, системи вентиляції тощо. Усе це, кажуть лікарі, було б неможливо без сприяння голови Волинської обласної ради, кандидата в нардепи від Луцька Ігоря Палиці. Після ревізії лікарні восени 2017 року він пообіцяв волинянам, що заклад відремонтують. І, як бачимо, слова дотримав. Після завершення внутрішніх робіт голова Волиньради завітав у медзаклад для того, аби його оглянути.
Як зазначала завідувачка інфекційного відділення Галина Морочковська, лікарня давно потребувала ремонту, адже приміщення, яке звели ще 1954 року, було у вкрай занедбаному стані. «Ми постійно чуємо нарікання хворих. Вони фотографують приміщення, передають знімки у пресу», — казала вона.
Та річ не лише в «косметиці» — останніми роками це було питання безпеки пацієнтів. Приміром, у 2017– му у відділенні крапельних інфекцій поряд із мамою та дитиною впала стеля.
У жовтні того ж року під час візиту в лікарню Ігор Палиця пообіцяв, що експерти підготують проєктно–кошторисну документацію та розпочнуть роботи. На першому етапі з міського і обласного бюджетів виділили 20,2 млн грн, проте цього виявилося замало. Тоді завдяки особистій домовленості голови Волинської обласної ради з прем’єром Володимиром Гройсманом із держбюджету на ремонт інфекційної лікарні виділили 20 млн грн.
Ігор Палиця зазначив, що внутрішні роботи завершено майже на 100%, зокрема замінено підлоги, стіни, стелі, системи вентиляції, витяжки, проточки тощо. На черзі — облаштування подвір’я, огорожі та оздоблення. Це потрібно не лише для естетичного вигляду, але й для комфорту пацієнтів, які зможуть виходити на прогулянки теплої пори року.
Втім, у лікарні досі вистачає проблем, які потребують розв’язання. Передусім це нестача обладнання для лабораторії, починаючи від мікроскопів та закінчуючи високоточним обладнанням, яке дасть змогу діагностувати інфекційні захворювання за 24 години.
Ігор Палиця пообіцяв, що цю проблему спільними зусиллями також вирішать. Адже важливо створити не лише комфорт для пацієнтів, але й всі умови для роботи колективу.
Іван САВИЧ.