На порозі перинатального центру волинянкам зичили «дві смужки»
Щодо тестів на вагітність жартували не випадково. У Луцьку минулого четверга відкрили сучасний медичний заклад, у якому лікуватимуть непліддя, надаватимуть допомогу породіллям і новонародженим
Цього свята волиняни чекали довгих 18 років. Саме стільки тривало будівництво просторого і світлого приміщення поблизу обласної дитячої лікарні, його дооблаштування, оснащення новітньою діагностичною і лікувальною апаратурою. І ось нарешті напередодні парламентських виборів керівники області вирішили перерізати стрічку, показати, який вигляд має центр, де здійснюватимуться мрії молодих сімей.
— Я у першу чергу хотів би сьогодні подякувати тому, хто народив цю ідею. Тому, хто почав вибивати перші гроші, коли ще ніхто не вірив, що задум вдасться реалізувати. Це — Борис Петрович Клімчук. Перинатальний центр закладався за його ділової на хабності, завдяки його знайомствам, а десь і завдяки волинським грибам та вуграм. Згодом ми з вами, депутати обласної ради, обласна адміністрація, прийняли рішення, що обов’язково маємо закінчити цей об’єкт. Тому що українців стає все менше. Потрібно допомагати тим, хто зважився народити, — добрим словом згадав колишнього багаторічного очільника області Бориса Клімчука голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, зазначивши, що довести справу до успішного завершення вдалося завдяки спільним зусиллям і використанню всіх джерел фінансування.
За рівнем оснащеності Волинський перинатальний центр значно випереджає подібні заклади в інших областях. Не випадково на відкритті його звучало: «Це —унікальний, майже космічний рівень!».
Загалом на перинатальний центр було витрачено 228 мільйонів гривень. Окрім коштів з обласного, державного бюджетів, долучилися до створення закладу і благодійники, серед них, зокрема, Фонд Віктора Пінчука, який подбав про забезпечення відділень новітнім обладнанням на суму понад 10 млн гривень.
— Це вже 35-й центр надання допомоги новонародженим в Україні, ми створюємо їх на базі партнерських медичних закладів у всіх областях. За 13 років існування програми «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука інвестував у неї понад 112 млн гривень, — сказала виконавчий директор фонду Вікторія Чернявська, вітаючи волинян зі святом.
Поздоровили колектив і усіх присутніх також в. о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук, генеральний директор будівельної компанії «Луцьксантехмонтаж № 536» Ігор Чорнуха, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який попередньо провів чин освячення приміщення.
Як розповіла в. о. головного лікаря Волинського перинатального центру Ірина Горавська, у закладі третього рівня діятиме акушерсько-гінекологічний стаціонар і поліклінічні консультативно-діагностичні відділення. Тут передбачено 11 належно оснащених індивідуальних пологових залів, 2 акушерські операційні, суперсучасне гінекологічне відділення, де будуть лікувати важкі форми непліддя за новітніми репродуктивними технологіями.
«Екскурсії» всередині закладу проводили лікарі. Сучасне обладнання з гордістю демонструвала журналістам завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Тетяна Матева, яка перейшла сюди на роботу з Хмельницького. За її словами, за рівнем оснащеності Волинський перинатальний центр значно випереджає подібні заклади в інших областях. Не випадково, на відкритті його звучало «Це — унікальний, майже космічний рівень!»
А завідувачка відділення для новонароджених і їхніх мам Людмила Ліпич показала нам комфортні палати, кабінети, де передбачено всі умови, щоб пацієнтам було зручно і приємно.
Заклад розрахований на 2500–3000 пологів на рік. Уже працюють консультативно-діагностичні відділення, незабаром прийме перших пацієнтів акушерсько-гінекологічний стаціонар на 102 ліжка. У перинатальному центрі трудитиметься понад 400 працівників. Нині штат ще повністю не укомплектовано. Але відомо, що тут уже працює чимало досвідчених, відомих в області лікарів, багато молодих перспективних фахівців.
Перші пологи, як обіцяють, у новому перинатальному центрі прийматимуть на початку серпня.