Сонячний Богданчик буде екскурсоводом
Лучанин Богдан Кравчук — перший в Україні студент із синдромом Дауна, який отримав роботу за спеціальністю
2014 року в газеті «Волинь» його відкрила журналістка й історик Леся Бондарук, яка готувала Богдана до ЗНО з історії та до вступу на історичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Публікація про сонячного студента–історика набрала тоді багато схвальних відгуків, він став героєм місяця та отримав наш «Крилатий плуг» — відзнаку за те, що окрилив свою мрію, здійснив її, вступив до вишу. Любов до історії хлопець успадкував від дідуся Василя, який розповідав про гетьманів, козаків та назвав онука на честь Богдана Хмельницького. Дідусеву справу продовжила мама Євгенія Кінах, допомагала здійснити синову мрію про вступ на історичний факультет, супроводжувала на навчання. І нещодавно сенсаційна звістка облетіла країну: хлопцеві із синдромом Дауна, який першим із таким діагнозом отримав в Україні вищу освіту, запропонували посаду екскурсовода у Волинському інституті післядипломної освіти. Директор ВІППО Петро Олешко впевнений, що юнак впорається, та заохочує його зробити авторські екскурсії на цікаві теми. Водночас Богдан отримав від благодійного фонду «Тільки разом» щомісячну стипендію у 3 тисячі гривень.
У серпні молодого історика вже чекають на роботі.
Лариса ЗАНЮК.
Ціни кусаються
Вже й серпень на порозі, останній місяць літа. Тож господині розпочали сезон закруток
Огірки, до їхньої радості, подешевшали. Кілограм тугеньких корнішонів на луцьких ринках можна купити за 12–15 гривень. Крупні плоди ще дешевші — 8–10 гривень. Огірки після теплих дощів пішли в ріст. Тож їх зараз удосталь. А ось помідорів небагато. Відповідно й ціни на них високі, як на цю пору.
— Де ж це бачено, щоб наприкінці липня помідори коштували 45 гривень, — обурювалася на Центральному ринку жіночка.
— Так то ж домашні, — виправдовувалася продавчиня. — Подивіться які свіженькі, соковиті.
Помідори і справді були як намальовані, але платити за них захмарну суму жінці не хотілося, тож пішла до прилавків, на яких були дрібніші, херсонські. В останні дні вони подешевшали. Кілограм можна купити за 22–24 гривні. Ціна на крупніші стартує від 30 гривень. У супермаркетах вона ще вища.
Продавці кажуть, що причина високої вартості в тому, що томатів мало. За останні роки скоротилися площі під ними. Це пов’язано зі зниженням попиту на сировину з боку переробників, які раніше працювали на російський ринок. Негативно вплинула на ціну й нинішня погода. Тож, судячи з усього, вартість томатів у серпні буде значно вищою, ніж торік.
Євгенія СОМОВА.
Огірки підживлює… бражкою
Від дачників, котрі їздять дизелем на Сапіжанку, вже почув чимало корисних порад
Нещодавно пані Ліда розповіла про власний спосіб захисту помідорів від фітофтори — жінка обробляє кореневища та розсаду томатів дріжджовим розчином на своїй дачі в Лаврові. Від іншої пасажирки у крислатому капелюшку дізнався про цікавий рецепт підживлення огірків. Вона запевняє, що це її власне агрономічне відкриття.
— Заколотити бражку, — ділиться дачниця. — Тільки не таку, як на самогонку. Кілограм цукру розчинити у відрі теплої води, додати 250 грамів звичайних дріжджів. Залишити на 7–10 днів. Коли вона забродить і з’явиться свіжа піна, можна використовувати. Але потрібно розбавляти (один літр на відро) і поливати кущі. Огірки ростуть, як тісто від дріжджів. Уже третій рік маю такий урожай, що вистачає мені й сусідам.
Костянтин МОРОЗ.
У ківерцівській лікарні запрацювала бібліотека
Тутешня районна книгозбірня відкрила у поліклініці РТМО пункт видачі літератури
Любителі книг відтепер матимуть можливість ознайомитися з новинками художньої літератури, взяти твори улюблених письменників, а медики — почитати фахові видання, журнали.
Пункт видачі працюватиме щовівторка та щочетверга з 9–ї до 13–ї години. Чекатимуть тут і на мешканців мікрорайону лікарні. Вони теж можуть стати читачами. Директор Ківерцівської централізованої бібліотечної системи Любов Михальчук, розповідаючи про ідею створення пункту, зазначила:
— Нині, у час розвитку різноманітних інформаційних технологій, завдання книгозбірні у тому, щоб задовільняти потреби читачів і відповідати на запити «цифрового покоління». тож наші бібліотеки шукають нових підходів до нього.
Євгенія СОМОВА.
«Він нам пам’ять повернув!»
Днями в редакцію зайшла схвильована ковельчанка Людмила Мартинюк, уродженка Туличева Турійського району. 17 липня 1943 року її рідне село спалили німці, перед тим закатувавши й знищивши понад 75 осіб, серед них і 6-місячну сестричку та дідуся Людмили Петрівни. Цей гіркий спогад житиме в її серці довіку
З часом останки мучеників перепоховали на сільському кладовищі, а місце трагедії вже почало заростати бур’яном. І ось знайшлася Людина — Олександр Посполітак, дитинство якого минуло в цьому селі, — котра поставила кам’яний хрест, огородила, означивши навіки, що це місце — «пам’ять невинно убієнним 75 односельчанам». Туличівці безмежно вдячні цьому сердечному чоловікові за такий безкорисливий вчинок. Завдяки йому ця подія закарбована для нащадків: історія не знає забуття, і хоч людська пам’ять коротка, про масову трагедію в Туличеві нагадуватиме хрест, який щоразу кликатиме селян на молитву за загиблими, а вони із небес проситимуть милості для живих.
Лариса ЗАНЮК.
Магнітні бурі у серпні:
Невеликі — 2, 4, 17, 27, 29 і 31 числа.
Середні — 18, 19, 20.
Потужні — 1, 5, 6 і 28.
Джерело: kanalukraina.tv.
Допоможіть знайти втрачений документ!
Загублене посвідчення учасника бойових дій (серія УБД № 441762), видане 20 серпня 2018 року на ім’я Речун Федір Іванович, прошу повернути за винагороду. Тел. 066 4052362.
31 липня
Сонце (схід — 5.43, захід — 21.05, тривалість дня — 15.22).
Місяць у Раку, Леві. 28–29 дні Місяця.
Іменинники: Іван.
1 серпня
Сонце (схід — 5.43, захід — 21.09, тривалість дня — 16.26).
Місяць у Леві. 29–30–1дні Місяця.
Іменинники: Роман, Серафим, Степан.
Дощовий липень передає естафету серпню
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Надії Голі, 30 липня — мінлива хмарність, короткочасний дощ, грози, подекуди град. Вітер північно–східний, 5–10 метрів за секунду, вдень місцями пориви — 15–20. Температура повітря вночі — 16–21, удень — 24–29 градусів тепла. 31–го — мінлива хмарність, невеликий короткочасний дощ. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 12–17, удень — 21–26 вище нуля. 1–го серпня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 10–15, вдень — 21–26 із позначкою «плюс».
Температура води в річці Стир та озері Світязь — +21 градус.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 30 липня було 2005 року — плюс 33, найхолодніше — 1962–го — 7 градусів із позначкою «плюс».
У Рівному 31 липня погода буде похмурою, без опадів. Температура повітря — плюс 18–25 градусів. 1–го серпня — без опадів, 12–24 градуси вище нуля.