На Волині вперше в Україні реалізовується проєкт «Успішна громада»
Обласна служба зайнятості започаткувала його ще в грудні минулого року
Як повідомив її очільник Роман Романюк під час прес–туру, задум покликаний сприяти економічному розвитку території шляхом створення робочих місць, забезпечення мешканців роботою, розширення можливостей для їхньої самореалізації. У його рамках служба зайнятості досліджує потребу кожної з 51 ОТГ Волині у фахівцях. Її спеціалісти здійснюють підбір, професійне навчання, перепідготовку і підвищення кваліфікації кадрів. Серед напрямків співпраці — інформування мешканців громад і роботодавців про послуги державної служби зайнятості, актуальні вакансії, сприяння розвитку самозайнятості жителів та власного бізнесу і т. д.
За словами Романа Романюка, його підлеглі йдуть до людей, не чекаючи поки вони звернуться до них. Фахівці служби зайнятості проводять індивідуальні прийоми, профорієнтаційні заходи, виїзні акції, тренінги, семінари. За трохи більш як 6 місяців реалізації проєкту 5100 жителям ОТГ надали 6266 послуг на на місці — у громаді. Водночас організували 51 робоче місце. У співпраці з громадською організацією Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив служба зайнятості проводить тренінги в ОТГ, на яких вчать писати проєкти, шукати можливості для впровадження підприємницьких ідей та додаткове фінансування для громад. У результаті 9 селян підписали договори про співпрацю з компанією «Укрмілкінвест» і розпочали будівництво молочних ферм, а 80 безробітних, 23 з яких проживають на території 15 ОТГ, започаткували власну справу.
Задум покликаний сприяти економічному розвитку території шляхом створення робочих місць, забезпечення мешканців роботою, розширення можливостей для їхньої самореалізації.
Важливим напрямком діяльності Центру зайнятості є співпраця з ОТГ для організації громадських робіт. До участі у них цьогоріч було залучено 530 осіб, 44 з яких працевлаштовані на постійне місце. Загалом упродовж січня — червня цього року за сприяння служби зайнятості знайшли роботу 3439 жителів ОТГ. Збільшилася кількість працедавців, готових запропонувати її. Так, на 1 липня 2019 року у базі даних є майже 4 тисячі пропозицій. Окрім цього, служба зайнятості цьогоріч започаткувала акцію «Робота на літо і не тільки». На неї відгукнулося 135 роботодавців, які запропонували 272 вакансії для студентів та всіх охочих підзаробити.
— Потрібно не тільки створювати ОТГ і передавати їм повноваження, залишаючи наодинці з проблемами, а й допомагати їх вирішувати, підтримувати у розвитку, — підсумував сказане Роман Романюк. — Наше завдання, як сучасної сервісної служби — допомогти громаді стати успішною, використовуючи доступні для нас інструменти. І тому ми націлені на співпрацю.
Про успішну взаємодію служби зайнятості журналістам розповіли і в Городищенській ОТГ Луцького району, де вони побували. Зокрема, керівник ТзОВ «Городище» Анатолій Никонюк повідомив, що завдяки цьому вдалося підготувати двох машиністів крана. А загалом 50 безробітних було працевлаштовано за її направленням. Серед них спеціалісти, в яких громада відчувала гостру потребу — агроном, тракторист, зоотехнік, машиніст навантажно–розвантажувальних машин, водій.