Партію «Слуга народу» найбільше підтримали жінки, жителі обласних центрів і молодь
Про це свідчать результати аналізу соціально-демографічних груп виборців, які брали участь у Національному екзит-полі на парламентських виборах-2019, проведеному Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова
«Слуга народу» стала переможцем в усіх регіонах України (на заході партія набрала 39,4% підтримки, у центрі – 45,5%, на півдні – 50,2% та на сході – 37,6%), передає УП.
Також у західному регіоні хорошу підтримку отримала партія «Голос» (14,1%), у центральному – «ЄС» (10,1%), на півдні і сході – «Опозиційна платформа – «За життя» (16,7% та 30,3% відповідно).
«У населених пунктах різного типу першість має партія «Слуга народу», причому різниця у підтримці незначна: найбільша – у містах з населенням від 100 тисяч жителів (47,6%), найменша – у містах з населенням від 50 до 100 тисяч (39,9%)», - йдеться в повідомленні.
В обласних центрах найбільше голосів набрала партія «Слуга народу» (40,8%). У великих містах (понад 100 тисяч жителів) велику кількість голосів також здобули ОПЗЖ (15,5%) та «Опозиційний блок» (8,2%).
А от «Батьківщина» отримала свій най кращий результат у селах (9,8%), посівши там друге місце.
«У виборі чоловіків і жінок відмінності найбільш виражені у підтримці партії «Слуга народу»: за неї проголосували 41,7% чоловіків та істотно більше жінок – 46,0%", - відзначають соціологи.
У решти кандидатів відмінності зовсім незначні, переважно у межах похибки вибірки, за винятком партії «Європейська солідарність», за яку проголосували 9,6% чоловіків і 8,3% жінок та Партії Шарія (4,1% чоловіків і 2,4% жінок).
Також відзначається, що «Слуга народу» є лідером серед виборців в усіх вікових групах, але найбільше – у групі 18-29 років (58,8% голосів виборців).
Також прохідний відсоток серед молоді отримали партія «Голос» – 9,4%, «Європейська солідарність» (7,0%) та Партія Шарія (6,8%).
Серед виборців, старших 60 років, найбільшу підтримку отримала теж партія «Слуга народу» (32,7%). Разом з цим значно більше, ніж у інших вікових групах, виборці 60+ голосували за «Опозиційний блок – За життя» (20,1%) та «Батьківщину» (11,6%).
«Партія «Слуга народу» є лідером в усіх освітніх групах, особливо – серед виборців з незакінченою вищою освітою (власне, це студенти)», - йдеться в повідомленні.
У групі виборців з вищою освітою у партії «Слуга народу» 40,3% голосів, партії «Європейська солідарність» – 12,8%, «Опозиційної платформи – За життя» – 9,6%, «Голосу» – 8,8%, "Батьківщини" – 6,1%.
У групі виборців з неповною середньою освітою «Слуга народу» отримала 41,9% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,3%, «Батьківщина» – 9,3%.
«В електоратах партій «Голос» (52%) та «Свобода» (55%) більше половини становлять виборці Західного регіону; виборці Заходу і Центру переважають в електоратах «Української стратегії» (79%), «Батьківщини» (78%), Радикальної партії Олега Ляшка (77%), партії «Сила і честь» (77%), «Європейської солідарності» (76%)", - зясували соціологи.
Натомість виборці Півдня і Сходу складають більшість в електоратах "Опозиційного блоку" (78%), Опозиційної платформи – «За життя» (74%) та Партії Шарія (69%).
А от основний виборець партії «Слуга народу» зосереджений у Центральному та Південному регіонах (67%).
«Найбільш молодий електорат – у «Партії Шарія» (52% виборців віком 18-40 років). Порівняно з іншими партіями більше молоді віком до 40 років у складі партій «Голос» (41%) та «Слуга народу» (36%). А найстарший електорат – у «Опозиційної платформи – «За життя» (79% виборців – у віці 50 років і старше)», - йдеться в повідомленні.
За рівнем освіти найбільше виборців з вищою і незакінченою вищою освітою присутні в електоратах «Партії Шарія» (68%), «Європейської солідарності» (62%), «Голосу» (60%), найменше – у складі виборців Радикальної партії Олега Ляшка (18%).
Загалом більше половини виборців (55%) визначилися з вибором партії незалежно від виборчої кампанії, бо «були прихильниками цієї партії задовго до виборів».
«Це характерно для виборців «Європейської солідарності» (74%), «Батьківщини» (71%), «Свободи» (70%), «Опозиційної платформи – «За життя» (67%), «Опозиційного блоку» (60%)», - повідомляють соціологи.
А от виборців, які визначилися в останній день голосування чи безпосередньо на виборчій дільниці, найбільше серед виборців партій «Українська стратегія» (11%), «Радикальної партії Олега Ляшка» (10%), партії «Громадянська позиція» (10%) і «Голосу» (9%).