Не було б і конструкторів LEGO, якби не… Вавилонська вежа
Для тих, хто вперше знайомиться з нашою вікториною, речення, винесене у заголовок, поки що нічого не говорить. Але повторення нами завдання 25–го туру й одразу оголошення відповіді на нього стане хорошою розминкою–запрошенням для вступу до клубу інтелектуалів «Цікавої газети на вихідні». Ті ж, хто чекав на результат, у цю мить уже або радісно підстрибують, або розпачливо стукають по своїй «макітрі» і промовляють: «Ех, ну це ж було елементарно, Ватсоне!»
«Гарбуз із секретом» — 25 (2019)
Коли до знайомого Зеника приїжджає теща, вона, як правило, промовляє: «Що ви світите, як у Вавилоні?» І вимикає все зайве світло в помешканні…
З цим містом, до речі, асоціюється і професія, якій його теща Марія Іванівна віддала все своє трудове життя. Асоціюється і предмет, який ми заховали сьогодні у гарбузі. Адже він дійшов до нас фактично незмінним із цієї древньої епохи. Бо належить до шедеврів людства. Класика! Навіть найпопулярнішу дитячу забавку «спіонерили» з Вавилонії!
А скільки мільйонів разів тримала його під час роботи Марія Іванівна! Професія її, до речі, серед жіноцтва нині доволі рідкісна, хоча в часи молодості пані Марії була доволі популярна.
Що за предмет ми заховали у гарбузі?
Правильне слово–відповідь «ЦЕГЛА» («ЦЕГЛИНА») вказало лише 7 наших учасників. Але переможців, за нашими правилами, має бути два. Тому ми знову вдалися до перевіреного методу — жеребкування, яке цього разу нам допоміг провести заслужений будівельник України, керівник луцького підприємства «Житлобуд–2» Леонід Стефанович (до речі, теща мого друга Зеника із запитання — Марія Іванівна, теж усе життя віддала будівельній галузі — від мулярки, кранівниці до заступниці директора будівельно–монтажного тресту). Завдяки Леоніду Степановичу фортуна у вигляді 100 гривень усміхнулась Наталії Лущ із селища Східниця, що є анклавом міста Борислава у межах території Дрогобицького району Львівської області (так характеризує селище Вікіпедія) і Світлані Кібич із селища Голоби Ковельського району Волинської області.
Переможницям кажемо голосно: «Віват!» — і просимо надіслати на адресу редакції копії першої та другої сторінок паспорта, а також ідентифікаційного коду.
Переможницям кажемо голосно: «Віват!» — і просимо надіслати на адресу редакції копії першої та другої сторінок паспорта, а також ідентифікаційного коду.
Нам же час оголошувати нове завдання.
«Гарбуз із секретом» — 31 (2019)
Учасники нашого конкурсу середнього і старшого шкільного віку, переконаний, пам’ятають пісню «Прєкраснає дальока» з кінофільму «Гостя з майбутнього». А ось наше нинішнє запитання хоч і з майбутнього, але зовсім не прекрасного. Принаймні таким його змалював нам чудовий український письменник і дипломат. У своєму відомому творі він переніс нас уперед на понад пів століття — точніше у рік, сума цифр якого дорівнює «16». У час шаленого розвитку науки і неймовірної людської жорстокості, де, як і нині, правлять бал гроші. Але в моді вже не долари чи євро, а валюта глобо. Саме про купюру у 20 глобо, яку головний герой витратив на таксі, ми і поговоримо. Точніше, про персонажа, який зображений на банкноті та фото котрого ми сьогодні заховали у гарбузі. Це — одна з найвідоміших, найрозумніших, найбагатших, найщедріших, найскупіших і найначитаніших людей нашого часу. За його заслуги перед людством український письменник розмістив його зображення на валюті майбутнього.
Тож Чиє фото ми заховали у гарбузі?
Слово–відповідь треба надіслати до 15 серпня тільки у вигляді sms–повідомлення на номери: 050–1354776 і 067–2829775 (наприклад: «Відро», «Три яблука», «Біл Гейтс»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні в розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну [email protected] найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
Нехай щастить!
Грицько ГАРБУЗ
Це цікаво!
«І сталася цегла для них замість каменю…»
Найдревніша цеглина, якій уже щонайменше 4000 років, не дуже відрізняється від сучасної
У Біблії є згадка про цеглу як про будівельний матеріал при зведенні знаменитої Вавилонської вежі близько 2000–го до Різдва Христового. «І сказали вони один одному: «Ану, наробімо цегли, і добре її випалімо!» І сталася цегла для них замість каменю, а смола земляна була їм за вапно» (Старий Заповіт, Буття 11–3).
Ще й до сьогодні на території колишньої Вавилонії (сучасний Ірак) є будинки, споруджені з багатовікової цегли Вавилонської вежі.
Так стверджує «Вікіпедія». А саме слово «Вавилон» означає «брами Бога».