Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

У ТОРЧИНІ МОЖНА КУПИТИ ДЕШЕВУ ТЕХНІКУ

Машинно-тракторний парк області вже давно потребує оновлення. Але справа ця посувається повільно...

Олена ДУДКЕВИЧ

Машинно-тракторний парк області вже давно потребує оновлення. Але справа ця посувається повільно.

Від дрібніших землевласників не раз доводилось чути нарікання на те, що немає на вітчизняному ринку високоякісної міні-техніки, яка б задовольняла сьогоднішніх сільгоспвиробників. Та у цьому тунелі, здається, з’явилося світло. Принаймні, вірять у це працівники Торчинського ремонтно-транспортного підприємства, на базі якого цими днями відбулось відкриття структурного підрозділу офіційного ексклюзивного дистриб’ютора ВАТ “Ростсільмаш” компанії “Донснаб-Захід”.
“Донснаб-Захід” працює на Західній Україні з 2002 року. Протягом першого року своєї роботи компанія реалізувала 16 комбайнів ростовського виробництва, а вже наступного - реалізація комбайнів зросла вдвічі. І ця позитивна тенденція зберігається дотепер. За словами начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолія Аршуліка, Волинь випередила сусідні області щодо придбання техніки, зокрема, це стосується комбайнів “Дон”. Добре й те, що тепер оригінальні запчастини до цієї техніки можна придбати у Торчині, адже раніше їх доводилось возити з інших областей, а сільгоспвиробники Полісся “тягнули” усе, що можна, з Білорусі.
Сьогодні у сільгосппідприємствах області є 49 комбайнів виробництва “Ростсільмашу”. Спершу на території Західної України працювало три представництва “Донснаб-Захід” – у Львові, Тернополі та Волочиську. Тепер компанія прийшла на Волинь. Чому саме в Торчин? По-перше, у всі часи під час жнив чи посівної кампанії усі дороги вели до Торчинського РТП, яке мало найбільший асортимент запчастин. Немалу роль тут грає, як кажуть, колишня слава. По-друге, Торчин розташований у центрі збереженого на Волині великотоварного сільгоспвиробництва. По-третє, у Торчині є профтехучилище, яке може готувати спеціалістів для представництва “Донснаб-Захід”, адже за словами його директора Романа Іванчука, у їхніх намірах не тільки забезпечення сільгоспвиробників ефективною технікою, оригінальними запчастинами, а й повним комплексом якісних послуг, пов’язаних з її експлуатацією. Тобто філія “Донснаб-Захід” матиме свою сервісну групу, яка працюватиме у мобільному режимі і усуватиме несправності та поломки техніки протягом доби. А ще компанія бере приклад із фірм, які займаються сільськогосподарською технікою на Заході. Тобто, якщо сільгоспвиробник придбав комбайн з дворічним гарантійним обслуговуванням, через два роки він може повернути техніку в компанію і з доплатою придбати новий комбайн. Ту ж техніку, що була у користуванні, за значно нижчими цінами може придбати менш платоспроможний господарник.
Презентуючи компанію у Торчині, Роман Іванчук наголосив на тому, що тепер комбайн “Дон” може придбати не тільки заможне господарство, а й будь-яке підприємство, яке має статус сільгоспвиробника, навіть кооперативи, які, як кажуть, на ладан дихають. Справа в тому, що тут діє державна програма тридцятивідсоткового здешевлення закупівлі техніки вітчизняного виробництва, а оскільки виробництво п’ятдесяти відсотків комплектуючих до комбайнів “Дон” відбувається в Україні, то й закупівля такої техніки підпадає під дію цієї програми. Скажімо, сільгоспвиробник вирішив придбати комбайн „Дон”. Тридцять відсотків його вартості відразу повертає держава. На решту – сімдесят - можна брати кредит у банку. У якості комбайнів “Дон” ніхто не сумнівається, тому будь-який банк може дати кредит під 18 відсотків річних. За таких умов держава знову ж таки береться повернути 14 відсотків кредитної ставки в рамках програми пільгового довготермінового кредитування. Крім того, компанія “Донснаб-Захід” проводить акцію, яка триватиме до 15 грудня. За кожен комбайн виробництва ВАТ “Ростсільмаш”, придбаний у компанії, сільгоспвиробник отримає 5 тисяч літрів дизпалива.
За словами Анатолія Аршуліка, цьогоріч в області використано майже мільйон гривень, щоб повернути тридцять відсотків вартості придбаної вітчизняної техніки. Чимало у нинішньому році придбали її фермери. Це трактори Харківського заводу, які, до речі, теж можна придбати у компанії. Управління агропромислового розвитку звернулось з проханням про виділення ще півмільйона гривень, адже є області, які не зуміли використати цих коштів. Десять мільйонів 700 тисяч гривень виплатила держава, відшкодовуючи чотирнадцять відсотків кредитних ставок.
Присутній на презентації структурного підрозділу компанії “Донснаб-Захід” голова обласної ради Василь Дмитрук та керівники Луцького району обіцяли Роману Іванчуку, що всіляко сприятимуть тому, аби компанія “Донснаб-Захід”, яка ще є дилером таких заводів, як “Одесасільмаш”, “Червона зірка”, “Точмаш”, “Белінсксільмаш”, “Уманьферммаш”, “МТЗ”, “ХТЗ” та інших, на Волині працювала успішно.
Telegram Channel