«Любить – не любить, прийде – не прийде, плюне – поцілує, к чорту пошле…»
Згадали дитячу забавку? Так, героїнею нашої вікторини стала саме ця квітка, з якої чи не найбільше знущаються влітку. Добре, що в цей час не чіпають гарбузів, а дбають про те, щоб виросли щонайздоровенніші. Втім, ми теж не тільки для каші, насіння, корму для худоби і Гелловіну… Гарбузи є символом любові. І хай там кажуть, що нас дарують дівчата хлопцеві, за якого не хочуть виходити заміж. Козаки, запам’ятайте: з хорошим гарбузом на «Мерседесі» вас будь-яка інша дівчина прийме — і нагодує, й обігріє, і поцілує…
Але коли ми вже почали балакати про квіти, то маємо повторити запитання, яке і стало приводом для нинішньої мови.
«Гарбуз із секретом» — 27 (2019)
Цього разу ми знову заховали «оповідачку». Її так теж можна назвати, хоча й людською мовою не говорить. Але запросто розповість вам про ваше неймовірне кохання. Начаклує його. Щоправда, поплатиться за це своїм життям. І лише на останньому етапі цього чаклування ми або стрибатимемо від щастя (почуття взаємні!), або будемо плакати, або ж звернемося ще раз до її сестри-ворожки…
Що за предмет ми заховали у гарбузі?
— Я зрозуміла, про що мова, вже на слові «начаклує» (кохання). А дочитавши, просто впевнилась, що оповідачка, яка не говорить людською мовою, — це РОМАШКА, — написала нам Людмила Держанович. — Пам’ятаю, як дівчам сама гадала на ромашці: «Любить — не любить» (так називається і рубрика у газеті «Волинь-нова» — мами «Цікавої газети на вихідні»), і менших сестричок вчила… А коли виходило «не любить», то брали іншу: ану ще разок!!! Гадали переважно на польових ромашках, але як добралися до тих, що перед хатою, величезних, з маминого квіткового царства, то бабуся вельми нагримала на нас. Але зло пройшло — і бабця питає: «Ану ж хоч покажіть, як гадаєте, раз зіпсували стільки квітів?». Ми завели своє «Любить — не любить», а бабуся усміхнулась, пригнула до себе квітку і, тицяючи пальцями в пелюстки, проказала: «Любить — не любить, прийде — не прийде, плюне — поцілує, к чорту пошле…». І засміялась: «Ось так гадали ми — колись, ще до війни…»
Щоб отримати грошову винагороду, треба на адресу редакції надіслати копії першої та другої сторінок свого паспорта, а також ідентифікаційного коду (номер телефону нашої бухгалтерії: (0332)72-71-07).
Саме цей фрагмент про бабусю і схилив шальки терезів на користь пані Людмили, бо ми мали ще кілька історій, як шукали відповідь на це запитання. Тож саме їй дістанеться 150 гривень призових!
А ось серед 27 учасників, які надіслали повідомлення зі словом-відгадкою «РОМАШКА», знову довелося проводити жеребкування. Адже переможців, котрі отримають по 100 гривень призових, має бути два. І під час жеребкування, яке провела ведуча популярної ось уже понад 33 роки (!) рубрики «Любить! Не любить» у газеті «Волинь», заслужена журналістка України Катерина Зубчук, фортуна усміхнулась двом волинянкам: Лесі Кирилюк із Берестечка і Клавдії Кіреєвій із Луцька.
Перед тим, як оголосити нове завдання, нагадаю переможницям: щоб отримати грошову винагороду, треба на адресу редакції надіслати копії першої та другої сторінок свого паспорта, а також ідентифікаційного коду (номер телефону нашої бухгалтерії: (0332)72–71–07).
«Гарбуз із секретом 33» (2019)
Цього разу буде фотозапитання. Запропоновані нами на світлині предмети — зразок козацької зброї, знайдений на острові Хортиця.
Але в гарбузі ми заховали рослину, яка є братом по назві цих предметів. А використовується цей овоч і в медицині, і в куховарстві, і в чаклунстві, і як оберіг, і на релігійні свята. У вас вдома точно є. І в мене є, але, на жаль, не на городі, про який співаю свому роду…
Що за предмет знаходиться у гарбузі?
Слово-відповідь треба надіслати до 29 серпня тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «М’яч», «Три ведмеді», «Наталія Мурахевич»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох. А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
До зустрічі!
Грицько ГАРБУЗ.