Чорнобривців насіяла мати…
Ці гарні квіти, які можна побачити під вікнами майже кожної оселі, недаремно оспівують поети. Вони не тільки милують око, а й допомагають вилікувати печінку й нирки, знімають біль, поліпшують обмін речовин
Я на собі переконалася, що на початковій стадії цукрового діабету чорнобривці знижують рівень цукру в крові, позитивно діючи на підшлункову залозу. Тож додаю їх у компоти й киселі, у маринад, коли консервую помідори. Особливо корисні червоно-коричневі квіти, які найбагатші на каротин (провітамін А).
Звичайно, універсальних ліків не буває. Для початку спробуйте такий настій: одну квітку покладіть у кухлик, залийте окропом. Через 15 хвилин процідіть і випийте. Ви відразу відчуєте, підходить вам таке лікування чи ні.
Чорнобривці допомагають при ранах та опіках. Потрібно подрібнені квітки залити олією 1:1 на ніч, а вранці потримати на водяній бані 30 хвилин за температури 60–70 градусів. Змащуйте вражені ділянки, це пришвидшить загоєння.
Ванни з відваром чорнобривців заспокоюють нервову систему, у стресових ситуаціях відновлюють душевну рівновагу.
Ванни з відваром чорнобривців заспокоюють нервову систему, у стресових ситуаціях відновлюють душевну рівновагу.
А для лікування та профілактики захворювань підшлункової залози готую такий засіб: 1 квітку подрібнити, заварити в 1 склянці окропу, настояти, поки схолоне, приймати по 1/4 склянки 4 рази на день.
При цукровому діабеті рекомендують настоянку: 50 квіток чорнобривців із темним відтінком залити 0,5 л горілки, почекати тиждень, а потім приймати по 1 ч. л. тричі на день до їди.
Поліпшити обмін речовин та оздоровити печінку допоможе такий рецепт: 5 квіток залити 1 л окропу, кип’ятити 3 хвилини на слабкому вогні, процідити. Приймати по 250 мл до їди вранці й увечері. Тривалість лікування — місяць, потім потрібно зробити тижневу перерву й повторити курс. Відвар можна використовувати й для зовнішнього застосування (у вигляді примочок) у разі шкірних захворювань.
Марія КІРЧУК, м. Луцьк.