Аби на перше травня посмакувати молодою бульбою…
Страви з картоплі належать до найулюбленіших серед усіх верств населення. Але зараз мова піде не про приготування якихось смаколиків. Хочеться розповісти про таємничий рецепт латишів, які в перші дні травня подають до столу молоду картоплю. При тому ніяка теплиця не потрібна
У дбайливого господаря навіть у серпні знайдуться минулорічні бульби (якщо ні, то наступного разу знатимете про це й залишите трохи у льосі). Тож цього місяця висадіть їх на місці, що звільнилося від редиски, салату, часнику, цибулі тощо. Хай вони ростуть до жовтня, хай зацвітуть. А перед приморозками бадилля слід зрізати на рівні ґрунту, щоб холод не пошкодив його і воно не гнило, бо тоді пропадуть і бульби.
Смак у картоплі — ніби надворі липень
Коли земля почне замерзати, вкрийте ділянку шаром перегною (10–15 см завтовшки) або торфу, а зверху — хвойними гілками. Якщо випаде сніг, нагорніть і його. Наприкінці квітня, коли ґрунт прогріється, викопайте врожай. Смак у картоплі — ніби надворі липень. І лушпиння чиститься, як у свіжої. Один недолік: вона дрібнувата. Та це не біда: і варена, і смажена — пальчики оближеш!
Ігор ВИЖОВЕЦЬ с. Гредьки Ковельського району.