Помаранчева косметика
Цей диво-овоч широко застосовують для приготування різноманітних масок, адже недарма вітамін А називають ще й «вітаміном краси». Саме завдяки йому морква є важливим засобом природної косметики, що бореться зі старінням шкіри і зморшками, прискорює процес відлущування відмерлих клітин та заміщення їх новими. Цей вітамін також необхідний для міцних, здорових нігтів. Тож пропонуємо варіанти масок із цим овочем
Для нормальної шкіри:
Морквяно-томатна
Для її приготування вам знадобляться половинка стиглого помідора і морквина середньої величини, які слід потерти на тертці або пропустити через м’ясорубку. Потім треба відтиснути сік і додати в морквяно-томатну суміш вівсяне борошно, щоб отримати густу кашку, котру треба нанести на обличчя і через 20 хвилин змити прохолодною водою. А можна просто протерти обличчя шматочком морквяного льоду, що допоможе відновити тонус шкіри.
Для сухої:
Морквяно-медова
Відварити і розім’яти 2–3 великі морквини, змішати їх із медом. Тримати таку маску 20 хвилин.
Морквяно-сирна
Чайну ложку соку або натерту на дрібній тертці морквину змішати з чайною ложкою свіжого сиру і чайною ложкою вершків. Нанести на обличчя на 20 хвилин.
Можна просто протерти обличчя шматочком морквяного льоду, що допоможе відновити тонус шкіри.
Для жирної:
Морквяна
Натерту дрібно морквину нанести на марлю або змочити серветку морквяним соком і покласти на обличчя. Щоб шкіра мала колір легкого загару, робити таку маску потрібно 2–3 рази на тиждень протягом місяця. Терта морква також добре допомагає при сонячних опіках.
Для надання шкірі пружності й еластичності:
1 морквину натерти на дрібній тертці, додати 1/2 чайної ложки соку часнику та чайну ложку меду. Все ретельно вимішати. Нанести на обличчя на 15–20 хвилин, потім змити теплою водою і змастити його кремом.
Каротиново-олійні аплікації для рук:
На дрібній тертці натерти 1 велику морквину, відтиснути сік через марлю і змішати його з простерилізованою на 15-хвилинній водяній бані олією (оливковою, гарбузовою, кукурудзяною, лляною) у пропорції 1:3. Розчин має бути гарячим, але не обпікати шкіру. Змочити у ньому марлеві серветки й обгорнути кисті рук. Зверху надягнути целофанові пакети і рукавиці. Тримати компрес 15–20 хвилин, потому зняти, промокнути серветкою залишки. Курс аплікацій — 5–10 разів через день.