Потерпаємо від «бойових кліщів»?
Щороку зростає кількість краян, у яких діагностують бореліоз (хворобу Лайма), що розвивається після укусів комах-кровопивць. Люди вже не тільки бояться йти до лісу, а й гуляти в міських парках. А нещодавно оприлюднили версію, що небезпечні кліщі — один із видів біологічної зброї
Про це заговорили після виходу книжки «Вкушений: таємна історія хвороби Лайма та біологічної зброї», яка з’явилася 2019 року у США. У ній викладено версію, що працювали над цією темою американські військові на засекречених базах у Меріленді та Нью-Йорку. Як стверджує автор Кріс Ньюбі, бактерію, що викликає хворобу Лайма, вчені у процесі своєї роботи змусили мутувати десятки років. А потім вона якимсь чином потрапила у природні умови, вийшла з-під контролю.
Бактерію, що викликає хворобу Лайма, вчені у процесі своєї роботи змусили мутувати десятки років. А потім вона якимсь чином потрапила у природні умови, вийшла з-під контролю.
Підозри впали на добре підготований грунт. Протягом останніх років кількість випадків хвороби Лайма в США постійно збільшується. Як відомо, цю інфекцію передають людині кліщі. Спочатку в потерпілого виникають лихоманка, головний біль і шкірні висипи. Якщо не звертатися до лікаря, може бути уражена центральна нервова і серцево-судинна системи. Інше найменування цієї небезпечної хвороби — бореліоз. Воно походить від назви бактерії Borrelia burgdorferi, що є збудником захворювання.
І ось тепер Палата представників Конгресу США вимагає розпочати слідство про розроблення Пентагоном «бойових кліщів» у 1950–1970-х роках. Зокрема, це була ініціатива сенатора від Нью-Джерсі, республіканця Кріса Сміта. Водночас фахівці скептично ставляться до такої версії, аргументуючи тим, що хворобу Лайма виявляли задовго до періоду згаданих досліджень.