Уляна Супрун переконує, що до психотерапевта звертатися не соромно
Що скажуть на роботі?”, “Якщо я піду до психотерапевта, це значить, що я хворий?”, “Зі мною все нормально, треба просто перетерпіти”. Такі думки доволі часто зупиняють людей від того, щоби вчасно звернутися за допомогою в разі проблем із психічним здоров’ям. Через стигматизацію психічних хвороб люди часто виносять цю тему в “підпілля”
Наслідком таких упереджень можуть стати складні психічні розлади — як клінічна депресія, емоційне вигорання чи навіть суїцид. Ігнорувати такі проблеми небезпечно для свого здоров’я і людей, що нас оточують, йдеться у дописі Уляни Супрун.
Вчасно розпізнати психічні проблеми та звернутися за допомогою або ж допомогти комусь, хто поруч — важлива навичка для сучасної людини.
Що більше ми знаємо про проблему, то краще можемо її розпізнати та розуміти як діяти. Тому рекомендую подивитися відео в рамках кампанії Міністерство охорони здоров`я України “Запитай у лікаря”. На поширені питання про психічне здоров’я відповів лікар-психіатр, директор Центру психічного здоров'я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України Сергій Шум.
У відео Сергій розповідає про різницю між психологом, психотерапевтом і психіатром, пояснює до кого і в якій ситуації варто звертатися, чому це не соромно, про психологічні травми та способи боротьби з ними, і відповідає ще на низку питань.
Будьте уважними до себе та своїх близьких. Вчасно розпізнати психічні проблеми та звернутися за допомогою або ж допомогти комусь, хто поруч — важлива навичка для сучасної людини. За нагоди також перечитайте ці дописи про психічне здоров’я:
➡Як розпізнати вигорання: http://bit.ly/2L5Pwg2
➡Подолати тривожність: http://bit.ly/2TX5PzT
➡Протидіяти стресу: http://bit.ly/2ZoKGUn
➡Та чому його не варто заїдати їжею: http://bit.ly/2TWzxVK
➡Міфи про депресію: http://bit.ly/2zjUujK
➡Що таке посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та як його лікувати: http://bit.ly/2KP0g3s
➡Що таке післяпологова депресія та як їй запобігти: http://bit.ly/33SDZcG