«Хімії» в картоплі не варто боятись!»
В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун радить їсти бульбу, бо корисна, але не радить копати — бо шкідливо
Чому добре їсти «другий хліб»? Бо у ньому небагато калорій (94 ккал на 100 грамів) і багато калію, магнію, фосфору, а також клітковини, є вітаміни С та В6.
Але! Важливо правильно готувати. «Ідеальна страва з картоплі має бути нежирна, холодна, приготована у шкірці і доповнена овочами. Жах, скажете ви. Але саме так ви стримаєтеся від переїдання і зайвих жирів, не з’їсте утворені з олії альдегіди, збережете під шкіркою вітаміни та мінерали і переведете крохмаль у потрібну, резистентну, форму, — радить пані Уляна і продовжує: — Картоплю найкраще запікати чи відварювати в шкірці, на пару, або готувати у мікрохвильовці.
Деруни та смажену картоплю бажано споживати нечасто, а фрі та чипси їсти взагалі не можна — супершкідливо.
Так вітамін С і калій не втрачатимуться. Мікрохвильова піч зберігає вдвічі більше вітаміну С, ніж каструля з окропом. Ще відварену бульбу можна порізати, швидко обсмажити зі спеціями та часником і їсти. Так наче і буде скоринка, і не буде просякнутої олією страви». І ще: деруни та смажену картоплю бажано споживати нечасто, а фрі та чипси їсти взагалі не можна — супершкідливо.
«Хімії» в картоплі не варто боятись, бо коли ви труїте жуків, то кропите не бульби, а ботвиння. Головне — не надихатись, коли обробляєте рослини пестицидами, — це значно шкідливіше.
А ось кілька порад від Уляни Супрун, як правильно копати картоплю:
Під час цієї роботи сильне навантаження припадає на поперек і спину та розтягуються підколінні зв’язки. Тому важливо задіювати і протилежні групи м’язів, тобто прогинатися назад, розтягувати квадрицепс стегна (взятися за ступню і підтягнути ногу до сідниці). Тримайте поперек у теплі.
Працюйте в рукавицях. Це захистить не лише від бруду, а й від поранень.
Якщо нахилятися важко, підстеліть щось під коліна і працюйте так. Є наколінники, рекомендовані для роботи, що потребує нахилів. У них також зручно.
Оновіть щеплення від дифтерії і правця, адже збудник правця живе в землі.
Головне: «Що менша у вас ділянка картоплі, то краще для вашого здоров’я. Їжте правильно приготовану бульбу на здоров’я, але тричі подумайте, скільки вам справді потрібно її садити».
Петро МАКАРУК