Президент на велосипед не сів, зате прем’єр став на самокат
Новий керівник уряду Олексій Гончарук, хоч і не був членом «95 кварталу», але свою роботу розпочав із невеличкого шоу — він привітав школярів із Днем знань, покатавшись коридорами приміщення Кабміну на… електросамокаті (на фото)
Прем’єр-міністром Олексій Гончарук став 29 серпня, коли новий склад уряду затвердила ново-
обрана Верховна Рада. Пан Гончарук — наймолодший керівник уряду в історії України, йому лише 35. Стільки ж років зараз, до речі, і Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.
На відміну від Президента Зеленського, який усіляко уникає непідготовлених розмов із журналістами (навіть інтерв’ю після 100 днів перебування на посаді він дав актору Станіславу Боклану), новий прем’єр одразу ж після обрання зібрав у дворику Кабміну представників ЗМІ та розповів про свою майбутню роботу. Пропонуємо вам головні витяги із цієї розмови, яку оприлюднила «Українська правда».
Про однакові для всіх правила
У нас дуже часто виграє той, хто грає не за правилами. І так не повинно бути.
Ті, хто грає за правилами, мають перемагати. У нас зараз і податкова система несправедлива. Вона спроєктована таким чином, що добросовісний платник податків програє. Він змушений оптимізовувати для того, щоб конкурувати з іншими, і це неправильно.
Ми плануємо глибоку реформу податкової системи навесні.
Про звільнення працівників
Має відбутися спрощення трудових відносин. Тому що зараз у нас часто взяти людину на роботу — це все одно, що її всиновити. Керівники бояться брати когось на роботу, тому що потім ти нічого з цим не вдієш. Якщо працівник тобі не підійшов, і ти помилився, то попадаєш на гроші. Тому й уникають легального прийому на роботу.
У нас рівень безробіття такий високий тому, що легальне працевлаштування — це дуже небезпечно для бізнесу. Вибачте, але легше розлучитися, ніж когось звільнити, і над цим треба замислитися (сміється).
У наступному році ми змушені віддати кожну третю гривню бюджету на обслуговування боргу. Це величезні гроші. Тобто країна працює, а третини доходів відразу немає.
Про приватизацію
Ми ж усі розуміємо, в чому полягає різниця моделі поведінки держави і бізнесу в економіці? Бізнес схильний ризикувати, і через те він перемагає…
Тому дерегуляція, приватизація — це неймовірно важливе завдання.
Про перепис населення
Ми не розуміємо зараз, скільки у нас громадян. Останній перепис проводився у 2001 році! Новий уже був запланований на грудень наступного року. Але ми вивчаємо можливість провести його уже в цьому році.
Про контрабанду
Контрабанда — це річ, яку ми маємо побороти цього року.
Про гроші на дороги
Ми очікуємо, що отримаємо додаткові кошти, коли наведемо порядок на ринку паливно-мастильних матеріалів. Ви ж знаєте, що у нас маса «сірих» заправок, яких ти не бачиш, у бюджет нічого не отримуєш (Дорожній фонд формується із коштів, які сплачують водії, коли легально купують пальне. — Ред.).
Про медичну та освітню реформи
Медична реформа — це однозначно правильна історія. Реформа освіти, нова українська школа — однозначно правильна історія. Коли ти розумієш замисел, що гроші ходять за дитиною, гроші ходять за пацієнтом. Це дуже правильні механізми фінансування. Але наскільки якісно відбувалося втілення цього, ми подивимось. Зараз давати оцінок не хочу.
Про попередню владу
Я взагалі вважаю, що останні 5 років країна рухалась у правильному напрямку, але дуже повільно.
Про Арсена Авакова, якого зберегли на посаді міністра внутрішніх справ
Зараз він є частиною команди, і було б неправильно публічно заявляти, що він має піти. Але я сказав на трибуні парламенту про те, що в уряді красти не будуть. Це означає, що ніяких винятків бути не може.
Про ціни на енергоносії
Уряд взагалі не повинен втручатися адміністративними рішеннями в ціноутворення, навіть на енергоносії. Це неправильно. Коли політик починає втручатися в ціну, це призводить до неефективності, корупції і популізму. Цього не повинно бути.
Якщо є якась частина населення, яка сама не справляється з ринковою ціною, держава повинна допомогти. Ми маємо зрозуміти, хто це, і допомогти їм прямо.
Про борги
Цей і наступний рік для України надзвичайно складні. Нам треба багато віддавати боргів. У наступному році ми змушені віддати кожну третю гривню бюджету на обслуговування боргу. Це величезні гроші. Тобто країна працює, а третини доходів відразу немає.
Про співпрацю із Зеленським
Я розраховую на те, що ми з Президентом — а я є частиною його команди — будемо спілкуватися настільки тісно, наскільки це необхідно для того, щоб ми розуміли одне одного з пів слова. Тому що він політичний лідер команди, яка була обрана українським народом, і абсолютно точно він — це той камертон, з яким потрібно звіряти всі складні рішення, які ми будемо приймати.