Тепер і в Ковелі є барбершоп*
Нині в місті залізничників понад 3 000 підприємців. Вони сплачують податки, створюють робочі місця і беруть активну участь у громадському житті
Чимало з них підтримують соціальні проєкти, надають благодійну допомогу пільговим категоріям населення. Міська влада всіляко сприяє їм, спільно зі службою зайнятості і Центром розвитку підприємництва започаткувала конкурс на кращий бізнес-проєкт. Цьогоріч його переможницею стала Ольга Ліщук. Їй вручили сертифікат на 30 тисяч гривень для підтримки власної справи. Вона запропонувала проєкт надання послуг бухгалтерського обліку й аудиту та створення приватного підприємства «Аудит. Бізнес. Волинь». До речі, в місті в цій сфері ще ніхто не працював.
— Підприємцям-початківцям важко починати власну справу, не маючи стартового капіталу, утримувати бухгалтера, — розповідала пані Ольга. — Тому ми й допомагатимемо їм у поданні звітності, інших нюансах ведення бухгалтерського обліку, надаватимемо одноразові безкоштовні консультації, готові започаткувати курси для них.
Директор Волинської обласної служби зайнятості Роман Романюк наголосив, що в Ковелі є плідна співпраця її фахівців із міською та районною владами.
З допомогою служби зайнятості Ольга Ліщук підібрала для себе працівницю, котра допомагатиме у веденні підприємницької діяльності, а тепер шукає юриста, фінансиста, планує розширити бухгалтерію.
Директор Волинської обласної служби зайнятості Роман Романюк наголосив, що в Ковелі є плідна співпраця її фахівців із міською та районною владами. Розповів і про допомогу, що надається безробітним для започаткування власної справи. Сума виплат залежить від страхового стажу і середньої зарплати за останнім місцем роботи (мінімальна — 6,5 тисячі гривень). Зазначимо, що з 2001 року, відколи діє програма сприяння започаткуванню власного бізнесу, в області підприємцями стали майже 18 000 осіб. Їм виплатили 75,8 мільйона гривень одноразової допомоги для ведення бізнесу (на цей рік передбачено 4,5 млн грн).
Серед тих, хто скористався нею, — Майя Остафій, власниця салону-магазину «Оптика» і її філій у Володимирі-Волинському та Ратному. Вона розпочинала бізнес після навчання на курсах підприємців-початківців із невеличкого магазину, потім розширювала його, навчала працівників. Нині в її «Оптиці» можна не лише придбати оправу до окулярів, а й відремонтувати, перевірити зір.
Неабиякою популярністю користується і відкритий місяць тому барбершоп — перукарня для чоловіків, де можна не тільки постригтися, побритися, а й випити кави, келишок коньяку чи віскі. Тут прищеплюють чоловікам культуру догляду за собою. Ідею його створення Наталія Шевченко виношувала давно. Жінка теж пройшла курси підприємців-початківців.
— Починала з оренди крісла в перукарні, — розповідала. — А згодом уже мала приватний кабінет. Торік на конкурсі «Кращий бізнес-проєкт» моя ідея здобула друге місце. Тоді я зробила крок до мрії.
Про співпрацю зі службою зайнятості розповіли журналістам і в ресторації «Берегиня». Її відкрила у 2007 році Наталія Гриценко, скориставшись державною допомогою. Адміністраторка закладу Тетяна Зуб наголосила, що більшість вакансій заповнюють завдяки службі зайнятості.