Курси НБУ $ 41.44 € 45.15
У віці 95 років помер диктатор Роберт Мугабе

А нагородні цяцьки вішав собі до останнього...

Фото bbc.com.

У віці 95 років помер диктатор Роберт Мугабе

Він правив Зімбабве 37 літ і перетворив країну на одну з найвідсталіших у світі

Хоча саме цей чоловік доклав чималих зусиль, щоб колишня британська колонія Південна Родезія стала незалежною державою Зімбабве. Відстоюючи суверенітет батьківщини, Мугабе навіть провів кілька років у тюрмі. Тому його називають «батьком–засновником». Однак керівництво країною було не таким успішним, як боротьба.

Одним із найбільш резонансних його рішень був наказ відібрати у білих фермерів землю без будь–яких компенсацій. Це призвело до численних смертей — убили 60 білошкірих господарів, а самого Мугабе звинуватили в тому, що він роздає захоплену землю не сільським біднякам, а своїм друзям. Після цих подій із найбільшого виробника продовольства в Африці Зімбабве перетворилося на країну, яка потребує іноземної допомоги, щоб прогодувати власне населення. Але так завжди буває, коли гасло «взяти і поділити» починають утілювати в життя…

У лютому 2016-го 92-річний Роберт Мугабе оголосив, що і далі керуватиме країною, поки його не покличе Господь. 

У лютому 2016–го 92–річний Роберт Мугабе оголосив, що і далі керуватиме країною, поки його не покличе Господь. Проте це був не Бог, а підрозділи Національної армії Зімбабве, які прийшли за ним. У листопаді 2017–го в результаті військового перевороту Мугабе відсторонили від влади і заарештували. Та згодом він уклав угоду з новою владою країни, яка захистила його і родину від судового переслідування. Йому надали будинок, службовців, машини та повний дипломатичний статус.

Роберт Мугабе, якого багато хто вважав аскетом, одягався консервативно і не пив — не тільки алкоголь, а й навіть каву чи чай. До друзів і ворогів він ставився з однаковою підозрою, що межувала з параноєю. Втім, це спільна риса багатьох диктаторів. Як і усілякі дурні вибрики. Так, у серпні 2016 року Мугабе доручив генеральному комісару поліції країни заарештувати всіх членів олімпійської команди Зімбабве відразу після прибуття їх до аеропорту Хараре. Причиною такого рішення стало те, що спортсмени не отримали жодної нагороди на Олімпійських іграх-2016…

Василь РОГУЦЬКИЙ.

Telegram Channel