За кожним українським воїном стоїть мати
Вони ростять їх, звичайно ж, не для війни, але благословляють і оберігають своїми молитвами та серцями
Лідія Миколаївна, мама народного героя України Миколи Лавренчука зі Старосілля Маневицького району, працює в школі прибиральницею. Щоранку і учні, і вчителі проходять повз стенд прапорів, серед яких і стяг 80–ї десантно–штурмової бригади, що привіз із війни її син.
Після закінчення Старосільської школи, а згодом і Колківського ВПУ–24 хлопець проходив строкову службу у військах спецпризначення. А згодом підписав контракт. Із березня 2014 року разом зі своїми побратимами перебував у зоні АТО. Найпершою «гарячою точкою» став Слов’янськ, потім був Луганський аеропорт.
— Він у мене спокійний хлопчик, дитиною дуже любив тварин, — каже мама. — Кота сховає під футболку, щоб я не бачила, і — під ковдру. Отак із ним і спить. Як пішов на війну, ми із чоловіком переживали сильно. Як розбився літак десантників під Луганськом, не знаходили собі місця. Їхня бригада мала летіти другим рейсом. А я якось випадково почула, що Коля останки тих хлопців збирав…
Поки син був у самому пеклі боїв — Луганському аеропорту — його так і не дочекався батько. На танках, потім повітряним транспортом побратими допомагали йому вибратися звідти, аби попрощатися з рідною людиною.
За час служби в АТО нагороджений пам’ятним знаком «За військову доблесть» та орденом «За хоробрість». Удруге підписав контракт і зараз проходить службу.
Уклін вам за сина! Такі хлопці й далі продовжують тримати на своїх плечах небо, завдяки їм країна вистояла.
Людмила ВЛАСЮК
Люди платили за імпровізований концерт
І тим самим допомагали хворим дітям, яких в Україні, на жаль, дуже багато
Катерина ЗУБЧУК
Недавно я стала свідком того, як молодий чоловік у білому концертному костюмі грав на електроскрипці в центрі Луцька. Власне, звук музики, що линув довкруг, і привів мене на площу перед ЦУМом. Лучани чи гості міста, котрі зупинялися, щоб послухати класику, підходили до скриньки, яка стояла біля виконавця, і опускали свої гривні. Хто скільки міг…
Анатолій Петров, як назвався молодий чоловік, — музикант–інструменталіст. Він закінчив свого часу Київську консерваторію. А мешкає нині у Дніпрі. Він — підприємець, сплачує справно, як зазначив, податки. Із зібраних грошей частину віддає на лікування хворих дітей. Нині допомагає двом родинам — із міста Дніпро і Берегово, що на Закарпатті. З ними у нього є нотаріально завірена угода про допомогу дітям, які потребують дороговартісного лікування.
У Луцьку Анатолій Петров уже не вперше, адже його тури по Україні тривають із 2005 року. Про наших краян сказав, що це люди, котрі відгукуються на чужу біду, — стараються своїми пожертвами допомогти тим, хто цього потребує.
Календар
20 вересня
Сонце (схід — 7.00, захід — 19.23, тривалість дня — 12.23).
Місяць у Близнятах. 21–22 дні Місяця.
Іменинники: Іван, Макар, Лука, Євген.
21 вересня
Сонце (схід — 7.02, захід — 19.21, тривалість дня — 12.19).
Місяць у Близнятах. 22–23 дні Місяця.
Іменинники: Марія, Арсен, Софія, Олександр.
22 вересня
Сонце (схід — 7.03, захід — 19.18, тривалість дня — 12.15).
Місяць у Близнятах, Раку. 23–24 дні Місяця.
Іменинники: Ганна, Микита.
23 вересня
Сонце (схід — 7.05, захід — 19.16, тривалість дня — 12.11).
Місяць у Раку. 24 день Місяця.
Іменинники: Андрій, Петро, Павло.
24 вересня
Сонце (схід — 7.06, захід — 19.14, тривалість дня — 12.08).
Місяць у Раку, Леву. 24–25 дні Місяця.
Іменинники: Федора, Сергій, Дмитро, Євдокія.
Маленький празник душі
Пригадую, як одного разу після зустрічі в бібліотеці підійшла бабуся, ніяково простягла клуночок
«Я не купила вашу книжку, зате даю вам свій пиріг із яблуками».
«Дякую. Ви читали щось моє?»
«Бігме читала. Брала в куми Ворищихи, а тій дали в шпиталі, коли там лежала з льохкими».
«Подарую і я вам книжку. Про що б ви хотіли прочитати?»
«Про таке б хотіла, знаєте… про щось благосне і радісне. Щоб душа попразнувала…»
Мирослав ДОЧИНЕЦЬ.
Прогноз погоди
«І просто осінь щоб була красива…»
Так у своїй поезії бачить цю пору року Ліна Костенко
21 вересня відзначається свято Різдва Пресвятої Богородиці. Наші предки цього дня слідкували за тваринами: якщо після Малої Пречистої худоба рветься на пасовисько зрання, то і зима буде ранньою. Це був кінець польових робіт і початок осінніх приготувань. Хлібороби вшановували Богородицю — Небесну покровительку землеробства — за зібраний урожай та просили Її допомоги на рік майбутній.
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Василя Климюка, 20 вересня — хмарна погода, з проясненнями, невеликий дощ. Вітер північно–західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі 2–7 градусів тепла, вдень — 8–13. 21–го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно–західний, 3–8 метрів за секунду. Температура повітря вночі — плюс 1–6, на ґрунті заморозки від 0 до мінус 5, вдень — 10–15 градусів тепла. 22–го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно–західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — плюс 3–8, на ґрунті місцями заморозки від 0 до мінус 3, вдень — 14–19 градусів із позначкою «плюс». 23–24–го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер південний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — плюс 3–8, вдень — 14–19 градусів вище нуля.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 20 вересня було 2003 року — плюс 28, найхолодніше — 1995–го — 2 градуси вище тепла.
У Рівному 20 вересня очікується хмарна погода. Удень піде дрібний дощ, проте ближче до вечора він повинен стихнути. Температура повітря 5–13, 21–го — 3–16, 22–го — 8–20, 23– го — 8–19, 24–го — 9–20 градусів вище нуля.
Золоті слова
«Те, що ми не встигли проговорити цього вересня… Час фіксується голосом і вогнем. Холод прокреслює рубежі вигнання і повернення.
Починається найважливіше — необхідність відповідати за те, у що по–справжньому віриш. Ви готові?»
Сергій ЖАДАН,
український поет, прозаїк.