Пашинський – за ґратами. Парубію приготуватись?
7 жовтня Печерський районний суд Києва заарештував колишнього депутата Верховної Ради України Сергія Пашинського на два місяці без права внесення застави
Таким чином суддя повною мірою задовольнила клопотання Державного бюро розслідувань (ДБР). Політика арештовано у справі про застосування ним вогнепальної зброї ще аж у 2016 році під час суперечки з водієм мікроавтобуса В’ячеславом Хімікусом.
Пашинський назвав поновлення цієї закритої справи «примітивною помстою» ексзаступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова, з яким «ДБР щонайменше координує свої дії». Підозрюваний також заявив, що упевнений у своїй правоті та законності своїх дій. «Ніч, п’яний кримінальний елемент загрожує дружині, б’є тебе пляшкою по голові, — будь–яка людина в такій ситуації зобов’язана захищати свою сім’ю і себе», — написав у Facebook колишній депутат.
Цей арешт викликав неабиякий резонанс. Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов назвав це рішення суду політично заангажованим. А заступник голови партії Ярослав Юрчишин заявив: «Є всі підстави вважати, що керівництво ДБР намагається всіляко вислужитися перед новою владою, відкриваючи безліч політично вмотивованих справ, як–то проти Андрія Парубія за події 2 травня в Одесі». Юрчишин наголосив, що навіть немає сумнівів, що рішення про арешт Сергія Пашинського буде оскаржене в апеляції.
Ще категоричнішою була відома журналістка Соня Кошкіна, назвавши рішення суду таким, яке «абсолютно не має нічого спільного з правом».
У партії «Європейська Солідарність» зазначили, що «влада стала на помилковий шлях, прикриваючи провали у зовнішній політиці «серіалом з посадками», попередньо анонсованих і зрежисованих поплічниками Януковича», натякаючи на того таки Портнова.
Ще категоричнішою була відома журналістка Соня Кошкіна, назвавши рішення суду таким, яке «абсолютно не має нічого спільного з правом». На її думку, попри «суперечливість персони Сергія Пашинського», «політичне підґрунтя усієї цієї історії зрозуміла кожному». Підстав для арешту не було, — усі ці роки Пашинський не ховався від слідства, брав участь у слідчих експериментах і добровільно пройшов «детектор брехні».
А далі Соня Кошкіна робить страшний, за її ж словами, висновок: «Посадка» Пашинського цілком вкладається у нову зовнішньополітичну логіку України. Логіка ця називається «мир будь–якою ціною». І має не тільки воєнну, а й ідеологічну складову, в рамках якої було б дуже добре показати нашим північним сусідам, що офіційний Київ ніби розкаюється за «гріхи Майдану», шкодує про початок операції АТО на Сході і таке інше. Грубо кажучи, потрібні цапи–відбували. Депутат від опозиційної тоді «Батьківщини», який виступав у перших рядах на Майдані, причому у найчорніші дні 18–20 лютого, глава Адміністрації Президента при в. о. Президента Турчинову, який буквально не залишав лінію фронту, на цю роль підходить ідеально…
Ті ж реванш та капітуляція. Тільки вид збоку — зі сторони судової системи, яку при Петрі Олексійовичу реформували–реформували, але так і недореформували.
За цією логікою, Пашинський буде не один. Усі підстави переживати є в Андрія Парубія. «Голови» Пашинського та Парубія (а може, ще й Турчинова) — шикарний подарунок для росіян. Особливо коли посадка відбувається у … день народження Володимира Путіна. Цікавий збіг, правда? Як натяк на наближення нової Переяславської ради. На цей раз — фатальної для країни».
Василь РОГУЦЬКИЙ