На Волині учні молодших класів навчаються у дитячому садку
Бо школа у селі Грем’яче Ківерцівського району, збудована ще у 1932 році, перебуває в аварійному стані
Кость ГАРБАРЧУК
Разом із сільським головою Наталією Мельник ми зайшли на екскурсію у дитячий садок. Завідувачка Наталія Арендарчук показала нам охайний заклад, в якому тепло та затишно малюкам. А на другому поверсі облаштовано класні кімнати. За словами керівника грем’яченської громади Наталії Мельник, вони змушені були перевести молодших школярів у це приміщення. В аварійній школі, спорудженій за Польщі, учні навчалися у дві зміни. Тепер перші-четверті класи знаходяться окремо, і це дуже незручно. На інформатику доводиться ходити у стару будівлю за кількасот метрів, а харчування школярикам привозять у термосах. Ми потрапили на урок у другий клас, в якому 12 учнів. Дітки сказали, що їм дуже цікаво і подобається вчитися, але вони мріють про нову й красиву школу зі спортзалом.
19 жовтня
Сонце (схід — 7.49, захід — 18.18, тривалість дня — 10.29).
Місяць у Близнятах. 21–22 дні Місяця.
Іменинники: Макар, Хома, Клавдія, Лукерія.
20 жовтня
Сонце (схід — 7.51, захід — 18.16, тривалість дня — 10.25).
Місяць у Раку. 22–23 дні Місяця.
Іменинники: Сергій, Юліан, Микола, Леонтій.
21 жовтня
Сонце (схід — 7.52, захід — 18.14, тривалість дня — 10.22).
Місяць у Раку, Леві. 23–24 дні Місяця.
Іменинники: Таїсія, Олексій, Дорофій, Гнат.
22 жовтня
Сонце (схід — 7.54, захід — 18.12, тривалість дня — 10.18).
Місяць у Леві. 24 день Місяця.
Іменинники: Яків, Афанасія, Дмитро, Денис.
Зайка, київський торт та юні злодії
Мій кум щодня їздить електричкою Київ – Фастів з роботи. Якось він став свідком однієї історії
Василь ГРИГОРЕНКО
«На зупинці «Караваєві дачі» у вагон сіла старенька бабця з великим київським тортом. Я допоміг поставити його на верхню полицю. У Боярці зайшла галаслива компанія молоді. З їхньої розмови всі зрозуміли, що їдуть вони на день народження, бо з тортом, але не київським і маленьким. Поставили свою картонну коробку також на верхню полицю. У вагоні, як завжди, вирує «бізнес»: рекламують голосно російськомовні газети, батончики і пиво. Але бабуся куняє, схиливши голову. У Василькові тінейджери виходили і якось я й не помітив, що вони з собою брали. Коли електричка рушила, піднімаю голову, а київського торта нема! Негідники! Тортик маленький лишився, мабуть як компенсація. Хто виховує цю нову генерацію, що не має совісті і легко тягне чуже?
Але найцікавіше було попереду. У Фастові старенька зібралася виходити. Заздалегідь, задовго до станції, зібрала торби, підвелася, подивилася вгору, а торта немає.
– Босота, паразити, капосники! – запричитала жінка. Мені також стало незручно, бо прогавив момент, коли вони поцупили чуже. – Це ж Зайка, – продовжувала жертва зухвалих злодіїв. – Мій котик помер, я хотіла схоронити на городі у сестри у Фастові. Поклала у велику коробку з-під торта...»
Погода
«А осінь вже навідалась у сни, Покликала в захмарені світанки»
Так пише про теперішню пору року поетка Марія Морозенко
На Волині, за прогнозом чергового синоптика обласного гідрометеоцентру Лесі Пасічник, далі триватиме красиве й тепле бабине літо.
19-го – мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-східний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі – 5–10 градусів тепла, вдень – 16–21 із позначкою плюс.
20 – 21 жовтня – мінлива хмарність, без опадів. Вітер південний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі – 5–10 градусів тепла, вдень –17–22 вище нуля.
У Рівному 18 – 21 жовтня – мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря – плюс 9–21 градус.
Тоні Палмер у пошуках правди завітав на Волинь
Торчинський музей відвідав відомий британський режисер. Його і досі надихають слова Джона Леннона: «Показувати світ таким, яким він є, не брехати». У доробку митця понад 100 знятих документальних фільмів, у яких постають образи легендарних артистів і гуртів світового масштабу — The Beatles, Джимі Гендрікса, Pink Floyd, The Animals та інші. Усе це — Тоні Палмер
Олександр МЕЛЬНИК, директор Торчинського музею
Британський режисер-документаліст та музичний критик побував у місцевому музеї. Як виявилося, він не просто так цікавиться історією України і Волинського краю. Привів його сюди пошук правди, яка довгий час була замовчуваною, прихованою, фальсифікованою. Саме тому Тоні Палмер детально оглядав історичні реліквії в експозиції і слухав про те, яким був Торчин після здобуття Магдебурзького права, які відомі діячі пов’язані з нашим краєм. Особливий інтерес у нього до подій ХХ століття. А почувши про Голодомор 1932–1933 років, митець зауважив, що багато читав про цей геноцид, і його досі вражає те, з якою жорстокістю були знищені мільйони українських селян і з яким цинізмом це потім приховував радянський режим.
Взагалі Тоні Палмер виявився дуже оригінальним екскурсантом. Він не лише слухав, а й сам включався в розмову, запитував, коментував, згадував, висловлював свої враження. Гостя цікавило, чи приходить нині молодь на екскурсію в музей, бо, за його словами, усе це виховує по-новому — без фальші і брехні.
Анекдот
Про мотивацію студентів
Вступна лекція в технічному виші.
Професор:
– Для початку я вам поясню, хто такий інженер. Отже, уявіть собі завод, куди щодня привозять машину спирту для технічних потреб. Його заливають у величезний бак. Обліковець видає його згідно з накладними. Для цього у тому баку вмонтовано краник. Увечері залишки спирту зливають через той же кран. Напрошується запитання: як вкрасти спирт із заводу?
Очманілі студенти починають висувати різні версії.
– А тепер відповідь, — продовжує професор. — Інженери поставили у бак відро. В результаті воно наповнювалося, коли вранці заливали бак, а після того, як спирт зливали, відро витягували і його вміст розпивали.
В аудиторії запанувала мертва тиша.
– А зараз будемо вчитися на інженерів.
Найближчі магнітні бурі:
19, 24, 25 і 26 жовтня.
Джерело: unian.ua.