А всередині яйця була… курочка
І не проста, а золота. Бо ж і яйце було не просте, а позолочене!
Гадаю, ті, хто чекав відповідь на запитання 37–го туру, вже про все здогадались. Хто ще ні — уважно читаймо ще раз це завдання.
«Гарбуз із секретом» — 37 (2019)
Сьогодні ми заховали фото майстра, який прославився своїм незвичним перетворенням «будівель». Хоча зводив їх не він. Цей майстер брався за оселі переважно білого кольору, де кімната посередині була пофарбована під сонце. Іноді траплялося і по дві, три такі жовтувато–багряні кімнати… Але слава прийшла до нього, коли поселив у цей будинок того, хто його створив. Усі ахнули: «Витончено і оригінально!»
Чиє фото ми заховали у гарбузі?
І я теж знову ахнув: «Витончено і оригінально!», коли читав лист переможниці конкурсу історій, як шукали правильну відповідь — Ірини Малиновської з Ковеля. Вдруге поспіль вона тріумфує! І знову заслужено!
За імператорським замовленням фірмою Карла Фаберже було створено 54 пасхальні яйця. До нашого часу збереглося 45.
«Слово «яйце» на ум прийшло одразу після того, як прочитала всю загадку. Гарною зачіпкою послужили слова про одну–дві–три кімнати кольору сонця посередині білого «будиночка». У яйці ж буває по кілька жовтків! — написала нам пані Ірина. — Далі подумала, що то має бути якийсь відомий майстер–писанкар. Так я дізналась про знаменитого Тараса Городецького з Червонограда, Богдана Шевченка з Києва… І півників вони на писанках малювали, але останні речення із завдання якось не підходили під біографії цих майстрів.
Тоді почала пригадувати, хто б міг півня чи курку поселити в яйце всередину?.. Знаменитий українець Микола Сядристий у своїх мініатюрах не використовував…
Яйця Фаберже? Так і є! Перше знамените із колекції ювеліра Карла Фаберже називалось «Курочка»! Воно було замовлене російським імператором Олександром ІІІ як подарунок до Великодня для дружини — імператриці Марії Федорівни. Виготовлене із золота і вкрите білою матовою емаллю, яка імітує шкаралупу.
В яйці є «жовток» із золота. А всередині жовтка схована фігурка курочки…
Загалом за імператорським замовленням фірмою Карла Фаберже було створено 54 пасхальні яйця. До нашого часу збереглося 45».
Що ж, пані Ірина заслужено стає володаркою 150 гривень призових. А по 100 гривень за правильне слово–відповідь «Фаберже», завдяки жеребкуванню, яке провела чарівна і загадкова Ші Мур з–поміж 5 наших учасників, котрі відгадали завдання туру, дістануться Надії Скібінській із села Затурці Локачинського району Волинської області і переселенцю з Луганщини Олександру Бєлих.
Перед тим, як оголосити запитання нового туру, прошу переможців надіслати на адресу редакції копії першої та другої сторінок паспорта, а також ідентифікаційного коду.
«Гарбуз із секретом» — 42 (2019)
«Статуї Острова Пасхи. Стали колом. Схилили голови. Колишуть кам’яну дитинку».
Так коротко, захоплююче і майстерно описала одну «подію» відома донька знаменитої мами. Її можна охарактеризувати одним словом. До речі, цю лексему у свій час особливо прославили Овідій, Шекспір, Пушкін, Андерсен, Шевченко, Миколайчук, Кашпіровський…
Що за слово ми заховали у гарбузі?
Слово–відповідь треба надіслати до 30 жовтня тільки у вигляді sms–повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «М’яч», «Три ведмеді», «Світлана Костюк»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох. А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну([email protected]) найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
До зустрічі!
Грицько ГАРБУЗ